خانه / ایران / سومالى: گروه «الشباب» وابسته به القاعده به ايران اورانيوم فرستاده است

سومالى: گروه «الشباب» وابسته به القاعده به ايران اورانيوم فرستاده است

وزير خارجه سومالى یوسف جِراد عمر، اعلام كرد كه گروه افراطى «الشباب» شاخه القاعده در سومالی، به ايران اورانيوم ارسال كرده است.

به گزارش «فاكس نيوز»، وزیر خارجه سومالی، در نامه‌ای به استفن شوارتز، سفیر آمریکا در سومالی، درخواست کمک نظامی فورى كرده تا معادن روباز اورانیوم در منطقه خودمختار مرکز سومالی را از کنترل گروه الشباب خارج كند.

در نامه وزیر خارجه سومالی آمده است: مساله می‌تواند در یک کلمه خلاصه شود: «نیروهای الشباب ذخایر حیاتی اورانیوم روباز در منطقه غامدوغ را تصرف کرده‌اند و اکتا اکسید تِری اورانیوم را برای انتقال به ایران به سرقت می برند».

وزير خارجه سومالی در این نامه خطاب به دولت ترامپ می‌گوید: اینک تاکید می‌کنم که زمان روی برگرداندن نیست.

دولت سومالى تاكيد كرده: «تنها ایالات متحده توان تشخیص و سرکوب عناصر فعال الشباب در کشور ما را دارد. زمان برای حملات مشخص و تعامل محدود به سر آمده و مشکلات سومالی تبدیل به مشکلات جهان شده است. هر روز که بدون مداخله می‌گذرد دشمنان آمریکا مواد بیشتری را برای جنگ‌افزار هسته‌ای در اختیار خواهند داشت. تردیدی نیست که ثبات جهان در خطر است».

گفتنى است ايران اخيرا تهديد كرده كه در صورت اعمال تحريم‌هاى جديد از سوى امريكا، فعاليت‌هاى هسته‌اى خود را از سرگرفته و غنى‌سازى اورانيوم با درصد بالا را فورا آغاز خواهد كرد.

 

منبع: آژانس ایران خبر

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

18 نظر

  1. Kopen in frankrijk kosten, http://www.musicismybusiness.net/apotheek/flibanserin , kopen zonder recept in nederland recept.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن