خانه / ایران / سنگ را بسته و سگ گشاده اند ! / وقتی خبرگذاری مهر به فکر زبان اقوام بیفتد حذف جغرافیایی قشقایی وتورکان از آذربایجان غربی طبیعی است

سنگ را بسته و سگ گشاده اند ! / وقتی خبرگذاری مهر به فکر زبان اقوام بیفتد حذف جغرافیایی قشقایی وتورکان از آذربایجان غربی طبیعی است

           “خبر گزاری مهر مدعی ایست در ایران  تورک وجود ندارد”

به گزارش سایت خبری _ تحلیلی  بایداق – مجله مهر متعلق به خبرگزاری مهر و چند خبرگزاری دیگر به نقل از این مجله  بافت جمعیتی ابران را بر اساس زبان انتشار داده اند . این مجله با انتشار این تقسیم بندی و با این تیتر ” در شصت سال گذشته 13 درصد از زبان های محلی از بین رفته و به فارسی تبدیل شده ”  سعی داشته است نشان دهد که بفکر زبان های اقوام است . در متن این تقسیم بندی نیز آمده است :” بر اساس سرشماری‌های انجام شده زبان‌های رایج در ایران در حال تغییر است. زبان فارسی در ۶۰ سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته و زبان‌های مادری اقوام ایران در حال فراموشی است.زبان های محلی کم کم به فراموشی سپرده می شوند.” 

آنچه در این میان روی دیگر خبرگزاری مهر را نشان می دهد نادیده گرفتن  تورک ها در ایران ! و قرار دادن واژه آذری به جای آن که حتی بارها در رسانه های مختلف داخلی و خارجی نسبت به استفاده آن تذکر داده شده !، است .

این خبرگزاری بعد از حذف کامل نام تورک چه از آذربایجان و چه از تورکان قشقایی و تورکمن و خراسان و … در ادامه سعی کرده است با بازی رسانه ای و طراحی کلیشه های خشک و بی رحم شوونیسمی به خاک تورکان (که آن ها را آذری نامیده است ) نیز تا حداکثر توان تجاوز نماید . این تقسیم بندی را در زیر ببینید :

این مطلب را شیر کنید

Check Also

آزادی مشروط منصوری در رومانی؛ دادگاه به ایران مهلت یک ماهه داد‎

 به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  دادگاهی در شهر بخارست رومانی تصمیم‌گیری درباره استرداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن