خانه / ایران / سقوط اتوبوس مسافربری در دوآب سوادکوه به دره دست‌کم ۲۰ کشته و ۲۳ مصدوم برجا گذاشت

سقوط اتوبوس مسافربری در دوآب سوادکوه به دره دست‌کم ۲۰ کشته و ۲۳ مصدوم برجا گذاشت

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق » بر اثر سقوط یک دستگاه اتوبوس مسافربری که بامداد پنج‌شنبه در منطقه دوآب شهرستان سواد کوه رخ داد، دست‌کم ۲۰  نفر کشته و ۲۳ نفر مصدوم شدند.

به گفته مرتضی سلیمی، رییس امداد و نجات هلال احمر، این اتوبوس از تهران عازم کلاله در استان گلستان بود که در منطقه دوآب در شهرستان سوادکوه به دره سقوط کرد.منابع خبری دیگر مقصد این اتوبوس را شهرستان گنبد اعلام کردند.

سلیمی درباره این حادثه گفت: «ساعت ۳:۵۰  بامداد پنج‌شنبه نوزدهم دی ماه این اتوبوس در محور سوادکوه و منطقه خطیر کوه به دره سقوط کرد و  منجر به کشته شدن ۱۹ نفر شد».

علیرضا قدمی، رییس پلیس راه استان مازندران، گفت: «این اتوبوس از تعاونی شماره ۲ بود که چهارشنبه شب از تهران به سمت گنبد در حال حرکت بود که حدود ساعت ۳ بامداد پنج‌شنبه در محور سوادکوه در منطقه خطیرکوه به دره سقوط کرد.»

رییس پلیس راه استان مازندران «نقص فنی» را دلیل وقوع این سانحه عنوان کرد و گفت: « بر اثر [بروز] نقص فنی اتوبوس و عدم کنترل راننده، پس از طی مسافتی اتوبوس به دره سقوط کرد.»

بنابر اعلام مرکز فوریت‌های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، حادثه سقوط اتوبوس به دره، در ساعت ۲ و ۳۴ دقیقه بامداد پنج‌شنبه نوزدهم دی‌ ماه به این مرکز اطلاع داده شد. در جریان عملیات امداد آمبولانس‌هایی از پایگاه‌های اورژانس پل‌سفید، ورسک، دوآب،زیراب و پایگاه‌های هلال احمر ارفع ده، دوگل، امین آباد و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از سوی اورژانس مازندران به محل حادثه واقع در منطقه دوآب نرسیده به خطیرکوه در محور سوادکوه اعزام شدند.

دانشگاه علوم پزشکی مازندران، همچنین اعلام کرد که در بین جان باختگان یک مادر باردار نیز بوده است و دست‌کم سه کودک  یک و نیم تا پنج ساله نیز مصدوم شدند.

زکریا اشکپور، سخنگوی اورژانس مازندران، با بیان اینکه «این اتوبوس  از تهران به مقصد گنبد در حال حرکت بود و حدود ساعت سه بامداد  پنج‌شنبه در جاده سوادکوه دچار حادثه شد»، گفت: «در این حادثه ۹ مرد، ۹زن به همراه یک جنین جان باختند و ۲۴ نفر شامل ۱۶ مرد و ۸ زن مصدوم شدند.»

سخنگوی اورژانس مازندران گفت که براساس هماهنگی‌های ایجاد شده در مرکزپایش مراقبت‌های درمانی و واحد هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دو کودک مجروح به بیمارستان خمینی ساری، هشت نفر به بیمارستان رازی قائمشهر و یک نفر به بیمارستان ولیعصر قائمشهر منتقل شدند و بقیه  مصدومان به بیمارستان شهدای زیرآب منتقل شدند.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن