خانه / ایران / سفیر آلمان در ایران: شرایط حاد دریاچه اورمیه مرا بسیار تحت تاثیر قرار داد

سفیر آلمان در ایران: شرایط حاد دریاچه اورمیه مرا بسیار تحت تاثیر قرار داد

سفیر آلمان در ایران گفت: شرایط حاد دریاچه اورمیه مرا بسیار تحت تاثیر قرار داده و غمگینم کرد.

“میکائیل کلور برشتولد” امروز پس از بازدید از دریاچه اورمیه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از هشت ماه گذشته به ایران آمده و قصد آشنایی بیشتر را دارد اظهار داشت: بنده علاقه‌مند به سفر بوده و از اینکه در این مدت کوتاه حضور در این کشور، توانسته‌ام استان‌های آذربایجان‌غربی و شرقی را از نزدیک ببینم خرسندم.

وی با تاکید بر اینکه کشور آلمان علاقه فراوانی به حفاظت محیط زیست دارد تصریح کرد: این کشور فعالیت بسیاری در زمینه مسائل تغییرات آب و هوایی انجام داده و حتی در روزهای اخیر نشستی در پاریس فرانسه در زمینه تغییرات آب و هوایی برای حفط محیط زیست با توجه به اینکه زیستگاه بشر و حیوانات بوده، برگزار کرده است.

سفیر آلمان در ایران با اشاره به اینکه علاقه‌مند به دیدار از نزدیک وضعیت دریاچه اورمیه بودم گفت: متاسفانه وضعیت دریاچه اورمیه بسیار حاد بود و مرا بسیار تحت تاثیر قرار داده و غمگین کرد.

وی بیان کرد: من شرایط را به خوبی درک کرده و وضعیت دریاچه اورمیه را پس از عزیمت در تهران منتقل کرده و در زمینه بحران آن بررسی‌های لازم انجام می‌شود.

سفیر آلمان در ایران پس از بازدید از دریاچه اورمیه، به بازدید از موزه تاریخ طبیعی اورمیه پرداخت.همچنین گفتنی است که این نخستین بار است سفیر آلمان در ایران از دریاچه اورمیه بازدید می‌کنند.

منبع: آذوح

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن