خانه / بین الملل / سعودی…صدور حکم اعدام برای 15 متهم به جاسوسی برای ایران

سعودی…صدور حکم اعدام برای 15 متهم به جاسوسی برای ایران

دادگاه کیفری پادشاهی سعودی در ریاض روز سه شنبه 13 ژوئن 2017 اعلام کرد که حکم اولیه اعدام 15 نفر به اتهام عضویت در یک هسته 32 نفره جاسوسی برای ایران را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار العربیه از ریاض، قاضی دادگاه کیفری در 4 شعبه حکم اعدام 15 نفر به اتهام جاسوسی برای ایران را برای متهمان قرائت کرد. 2 نفر از میان متهمان تبرئه و 15 نفر دیگر نیز به حبس‌های طولانی مدت محکوم شدند.

خبرنگار العربیه گفت:«اغلب متهمان در بخش‌های نظامی و دیپلماسی مشغول کار بودند».

وی افزود:« این هسته جاسوسی از32 متهم که 30 تن از آنها سعودی، یک ایرانی و یک افغان تشکیل شده است به اتهام همکاری با سازمان اطلاعات ایران محاکمه شده‌اند».

حکم دادگاه پس از 10 ماه و طی 160 جلسه دادگاهی با حضور 100 وکیل مدافع صادر شد.

بر اساس این گزارش افراد متهم اسناد و اطلاعات مهمی در زمینه نظامی به ایران ارائه داده که امنیت ملی و امنیت نیروهای مسلح سعودی را به خطر انداخته است. این شبکه در برپایی آشوب و بی نظمی در منطقه قطیف نیز دست داشتند.

دادگاه اعلام کرده که این افراد ضمن فاش کردن رازهای کشور پادشاهی سعودی برای ایران با خامنه‌ای رهبر ایران نیز دیدار کرده‌اند.

پیشتر وزارت کشور سعودی در بیانیه تاریخ7-5-1434 برابر با مارس 2013 اعلام کرد که نیروهای این وزارتخانه یک شبکه جاسوسی برای ایران را در سه شهر مکه، مدینه، ریاض و شرق سعودی بازداشت کرده‌اند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن