خانه / ایران / سخنگوی مخالفین سوری : مردم سوریه نمی خواهند پیرامون قانون اساسی تحمیلی ایران و مسکو مذاکره کنند

سخنگوی مخالفین سوری : مردم سوریه نمی خواهند پیرامون قانون اساسی تحمیلی ایران و مسکو مذاکره کنند

سالم موصلات سخنگوی کمیته عالی مذاکرات که از سوی مخالفین سوری تشکیل یافته اعلام داشت : ما نمی خواهیم در مورد پیش نویس یک قانون اساسی تحمیلی از سوی روسیه و ایران مذاکره کنیم.

موصلات سخنگوی هیئت مخالف سوری که در ششمین دور مذاکرات صلح سوریه در شهر ژنو سوئیس شرکت نمود اعلام کرد : پیش نویس مربوط به تشیکل گروه کاری قانون اساسی که از سوی استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل متحد در سوریه ارائه گردید، ما را شکه کرده است. اگر از قبل می دانستیم که چنین پیش نویسی را ارائه خواهند کرد، ما نیز تدابیر لازمه را اتخاذ می کردیم.

وی ضمن انتقاد از محدود کردن مذاکرات به 4 روز تاکید کرد مدت تعیین شده برای تهیه قانون اساسی بسیار کم  است. مردم سوریه نمی خواهند تا قانون اساسی تهیه شده از سوی مسکو و تهران را مذاکره کنند.

موصلات ضمن اشاره به حمایت ترکیه از مردم سوریه گفت : ایفای نقش کشور میانجی از سوی ترکیه در مذاکرات آستانه حضورمان در این مذاکرات را تشویق می کند. از آنها سپاسگزاریم. ولی همگان می دانیم که پیدایش راه حل در ظرف مدت کوتاهی مانند 4 روز بسیار سخت است. اولویت گروههای مخالف سوری تشکیل یک حکومت انتقالی بدون اسد در سوریه است. این اولویت به تهیه قانون اساسی، برگزاری انتخابات و مذاکرات مبارزه با تروریسم سرعت خواهد بخشید.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن