خانه / ایران / سخنان عضو شورای شهر اورمیه از پشت پرده انتصابات شهردار کورد بر منطقه ۳ اورمیه

سخنان عضو شورای شهر اورمیه از پشت پرده انتصابات شهردار کورد بر منطقه ۳ اورمیه

پیری: کاش اعضای شورای شهر و شهردار محترم، منافع شهری امروز و فردای اورمیه را به قیمت پست‌های موقت معامله نمی‌کردند تا بتواند پاسخگوی مردم، تاریخ و آیندگان باشند.

به گزارش بایداق دکتر مرتضی پیری عضو شورای شهر اورمیه در گفتگو با یکی از رسانه محلی ، در خصوص علل تغییر ساختار شهرداری اورمیه گفت: با توجه به ابلاغ چارت جدید شهرداری‌ها، شهرداری اورمیه به اصلاح ساختار بر اساس شرایط جدید و ادغام سازمان‌های شهرداری بوده که در این راستا برخی از معاونت‌ها و سازمان‌های شهرداری اورمیه نیز به شکل جدید درآمدند که به همین منظور ناگزیر انتصاب جدید انجام گرفت.

وی در خصوص انتصابات در ساختار جدید ادامه داد: قسمتی از این انتصاب از طریق افرادی که از بدنه شهرداری بودند انجام پذیرفت. با توجه به شرایط کنونی که شهرداری اورمیه در پرداخت حقوق پرسنل توانایی مالی هزینه های جاری و عمرانی عاجز مانده است محافظه کاری و انتصاب مجدد در دو مورد از پست‌های جدید معاونت زیر سوال است و انتصاب و انتخاب دو مورد از افراد جدید برابر با چارت مصوب در شهرداران مناطق با ابهام همراه بوده و قابل تامل است.

عضو شورایس شهر اورمیه در خصوص علل این انتصابات نیز گفت: در افکار عمومی مطرح است یکی از انتصابات جدید وجه المصالحه صدور و احراز صلاحیت برخی از کاندیداهای رد صلاحیت شده شورای دوره پنجم می باشد. انتصاب جدید دیگر از تبعات همان پشت پرده شوم و مذموم انتخابات داخلی و ابقای شهردار حکایت دارد که بنده با آن مخالف بودم و باعث نگرانی افکار عمومی شده است که مبادا این انتصاب با امتیازدهی به افراد و شخصی در امتداد همه‌پرسی رفراندوم تجزیه عراق که عموماً با مخالفت سران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مواجه شده است، می‌باشد. این دیدگاه نگرانی افکار عمومی را در به خطر افتادن منافع شهر اورمیه و منافع ملی توجیه می‌کند.

مرتضی پیری ضمن اشاره به مخالفت خود با انتخابات مجدد شهردار اورمیه تصریح کرد: در هر صورت مخالفت پیشتر بنده با انتخاب شهردار و برخی اعضای هیئت رئیسه شورا برابر با مستندات و دلایل متقن اعلام شده در جهت حفظ حقوق حقه مردم پایتخت فرهنگی آذربایجان، اورمیه، در راستای حفظ هویت تاریخی شهر و توسعه آن بوده است و این مخالفت، به صدا درآوردن زنگ خطری بوده که امروز صدای آن به گوش همگان رسید.

وی همچنین در پایان سخنان خود گفت: کاش اعضای شورای شهر و شهردار محترم، منافع شهری امروز و فردای اورمیه را به قیمت پست‌های موقت معامله نمی‌کردند تا بتواند پاسخگوی مردم، تاریخ و آیندگان باشند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن