خانه / ایران / سایه استاندار غیربومی بر سر اردبیل

سایه استاندار غیربومی بر سر اردبیل

یول‌پرس: بشیر خالقی در این مورد گفت: ۳ نفر از این افراد سابقه مدیریت مستقیم در استان اردبیل دارند و قرار است تمامی این افراد طی جلسات مختلف در مجمع نمایندگان استان مورد بررسی قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان ۳ گزینه بومی برای تصدی‌گری پست استانداری اردبیل به وزارت کشور پیشنهاد داده بود که با توجه به سیاست غیربومی گزینی استانداران توسط وزارت کشور، این ۳ گزینه مورد تایید وزارت کشور قرار نگرفت.
صدیف بدری، رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل درمجلس شورای اسلامی گفت:هنوز گزینه نهایی استاندار اردبیل مشخص نشده و به احتمال قوی چهار شنبه هفته اینده مشخص بشود. منتظریم دولت نظر نهایی خود را اعلام کند ولی فکر نمی کنم نظر و رویکرد دولت انتخاب استاندار بومی باشد، هرچند رویکرد دولت در انتخاب استانداران غیر بومی است ولی فکر می کنم این انتخاب با تفاهم وتعامل با نمایندگان صورت بگیرد.
محمد فیضی دیگر نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز در این باره گفت: در شرایط فعلی اردبیل نیازمند استاندار بومی است؛ هر چند تأکید خود بنده به معرفی استاندار بومی است اما در نهایت وزارت کشور تصمیم قطعی را اتخاذ خواهد کرد.
عضو ارشد ستاد روحانی در استان اردبیل نیز گفت: با توجه به سیاست دولت و تاکید وزارت کشور مبنی بر انتخاب استانداران غیربومی در این شرایط انتخاب استاندار غیربومی برای استان اردبیل به صلاح است.
حجت الاسلام محمدرضا سرداری، با توجه به مطرح شدن تعیین استاندار غیربومی برای استان اردبیل اظهار کرد: طبیعی است که استانداران بومی و غیربومی مزیت های خاص خود را دارند اما وزارت کشور تصمیم گرفته برای کلیه استان ها استاندار غیربومی برگزیند که از همین روی برای استان آذربایجان شرقی نیز مجید خدابخش تعیین شد.
وی ادامه داد: در جلسه معارفه استاندار آذربایجان شرقی وزیر کشور به صراحت به تغییر استانداران بر مبنای انتخاب استاندار غیربومی تاکید کرد از همین روی نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس به این تصمیم دولت گردن نهاده و بر انتخاب استاندار غیربومی با عملکرد رضایت بخش در یک استان دیگر تن دادند و ما نیز باید به مانند مسئولان سایر استان ها به انتخاب استاندار غیربومی اما توانمند قانع باشیم.
مشاور استاندار اردبیل در امور روحانیون بیان کرد: استاندار جدید باید در وهله اول بایستی شناخت کامل و لازم را نسبت به منطقه و مردم استان داشته باشد و در کنار آن زمینه های توسعه در منطقه ما را به خوبی بشناسد و شناخت و اطلاعات کامل در این حوزه داشته باشد و در کنار آن باید با مدیران منطقه هماهنگ بوده و باید با همسویی شایسته بستر توسعه استان اردبیل را به خوبی رقم بزند.
در حال حاضر انتخاب استاندار مسئله ای بسیار مهم وحیاتی برای آینده اردبیل است، از طرفی این استان از لحاظ درآمد و شاخص اقتصادی و از طرف دیگر از لحاظ بیکاری جوانان در وضعیت نامناسبی قرار دارد. آلودگی رودخانه آراز به وسیله نیروگاه اتمی ارمنستان نیز سبب افزایش سرطان در منطقه و ازبین رفتن صنعت ماهی گیری شده است. از کشاورزی که صنعت شاخص استان بوده و هم اکنون در وضعیت بدی به سر میبرد نیز حرفی نمیزنیم زیرا مشکلات کاملا مشهود هستند. همچنین با وجود پیشرفت صنعت ریلی در ایران و جهان ، این استان حتی یک متر هم راه آهن ندارد. شخصی که برای استانداری اردبیل انتخاب میشود باید به تمام مشکلات این منطقه آشنایی داشته و برای حل آنها از جان و دل تلاش کند تا این استان به موقعیت واقعی خود رسیده و از محرومیت ها رهایی یابد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

خبر فوری : زلزله شدید در آذربابجان شرقی

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  زلزله به شدت 6.1 ریشتر ساعت 2:18 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن