خانه / بین الملل / سازمان ملل: شمار بیسابقه ۶۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۶ آواره شدند

سازمان ملل: شمار بیسابقه ۶۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۶ آواره شدند

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد می گوید که شمار بیسابقه بالای ۶۵میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال ۲۰۱۶ میلادی بعلت درگیری ها، اذیت و آزار و دلایل دیگر در سراسر جهان مجبور به جابجایی شده اند.

دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز دوشنبه یک روز پیش از «روز جهانی پناهنده» گزارشی را منتشر نمود.

این تعداد شامل پناهندگان، افرادی که در داخل کشور آواره شده اند و پناهجویان می شود.

در این گزارش آمده است که درگیری ها در سوریه بیشترین تعداد پناهندگان در حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تن را به همراه داشته است که حدود ۶۵۰ هزار تن از سال پیش از آن بیشتر است. همچنین این گزارش اشاره می کند که بیش از نیمی از این جمعیت در سوریه و یا خارج از کشور پناه گرفته اند.

این گزارش اشاره می کند که درگیری ها در سودان جنوبی موجب پناهنده شدن و یا جابجایی سه میلیون و سیصد هزار تن در داخل کشور شد. این رقم حدود ۸۰۰ هزار تن از سال پیش از آن بیشتر است.

گزارش یاد شده اضافه می کند از زمانیکه در ماه ژوئیه ۲۰۱۶ میلادی، درگیری های مسلحانه در مقیاسی بزرگ در جوبا، پایتخت این کشور آغاز گشت، این تعداد افزایش یافته است.

فیلیپو گراندی، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، گفت که این آمار بیش از هر زمان دیگری گویای نیاز به یکپارچگی و هدفی مشترک برای پیشگیری و حل این بحران ها می باشد.

وی همچنین بر اهمیت تضمین حفاظت و مراقبت لازم از پناهندگان جهان، آوارگان در داخل کشورها و پناهجویان و همزمان یافتن راه حل هایی در این زمینه تاکید کرد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن