پلیس بریتانیا شامگاه شنبه 3 ژوئن 2017 اعلام کرد که یک خودرو وانت بار ساعت 10 ونیم شب به وقت محلی بروی پل «لندن بریج» که یکی از پل‌های معروف لندن است، عابران پیاده را زیر گرفته است.

طبق گزارش پلیس لندن افراط‌گرایان شنبه شب با وانت پرسرعت به عابران پیاده بر روی یکی از پل‌های لندن حمله کردند و پس از زیر گرفتن آنها با چاقو به آنها حمله‌ور شدند. در اثر این حمله تروریستی 6 نفر از شهروندان بریتانیایی کشته و بیش از 30 نفر زخمی شدند.

پلیس لندن به فوریت وارد صحنه شد و 3 حمله‌کننده را در بازارچه‌ای نزدیک پل لندن از پا درآورد و در تویتر از مردم خواست «پناه بگیرند و اگر مورد حمله قرار گرفتند خبر بدهند».

این حمله‌ها چند روز پیش از انتخابات 8 ژوئن و یک هفته بعد از انفجار انتحاری در یک سالن کنسرت در شهر منجستر بریتانیا روی می‌دهد که در آن 22 نفر جان خود را از دست دادند. هنوز هیچکس مسئولیت این حمله‌ها را به عهده نگرفته است.

مارک رولی، افسر ارشد ضد تروریسم بریتانیا به خبرگزاری رویترز گفت: «متاسفانه در این حمله‌ها 6 شهروند کشته شدند و پلیس سه حمله کننده را نیز به قتل رسانده است. حمله‌کنندگان جلیقه به تن داشتند که گمان می‌شد که جلیقه انتحاری باشد، اما بعدا مشخص شد که دروغین بودند».

در این منطقه از شهر لندن رستوران‌ها و کافه‌های بسیاری وجود دارد که در شنبه شب بسیار شلوغ بودند.

صادق خان، شهردار لندن از «حمله ناجوانمردانه به مردم و گردشگران بی‌گناه در شهر لندن» سخن گفت.

به گفته شاهدان عینی در این حادثه تعدادی زخمی شده‌اند. همچنین در منطقه “بارو مارکت” که در نزدیکی پل لندن بریج واقع شده صدای تیراندازی شنیده شده است.

پلیس لندن شامگاه شنبه در اولین بیانیه خود گفت که با حادثه مشابهی در منطقه “واکس‌هول” مواجه است اما حادثه ارتباطی با اقدامات تروریستی لندن بریج و بارو مارکت ندارد.

پلیس اعلام کرد که 3 مهاجم در لندن بریج و بارو مارکت به دست پلیس کشته شدند .

طبق این گزارش شامگاه یکشنبه پلیس 3 مظنون دیگر که احتمالا مسلح هستند تحت تعقیب نیروهای پلیس لندن هستند.

به گزارش خبرنگار رویترز که در محل حادثه حاضر بود، حداقل 10 خودروی پلیس به سرعت در محل حادثه حاضر شدند و پل را بسته به کنترل درآوردند.

یک خانم از شاهدان عینی  گفته است که یک وانت سفید رنگی را مشاهده کرده که با سرعت تقریبا 50 مایلی( 80 کیلومتر) عابران پیاده را به زیر گرفت. وی افزود که در این حادثه حداقل 5 تا 6 نفر زخمی شدند.

در گزارش دیگری که رسانه‌های لندن دقایقی پس از حادثه پل لندن بریج منتشر کردند، 2 مرد مسلح به سلاح سرد در یک رستوران در منطقه “بارو مارکت” به دو نفر حمله کرده آنها را با چاقو زخمی کردند

در همین حال دفتر نخست وزیری بریتانیا اعلام کرد، ترزا می، نخست وزیر این کشور در جریان واقعه قرار گرفته است.

کشورهای اروپا از حملات تروریستی جدید در لندن باخبر  شدند. یک مقام امنیتی اروپایی در اولین ساعات انتشار خبر به خبرگزاری رویترز گفته است که هنوز زود است که در باره تروریستی بودن حادثه لندن سخن بگویم.

به گفته منابع رسانه‌ای دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا نیز در جریان این حادثه تروریستی قرار گرفته است.