خانه / بین الملل / روسیه: خط لوله نفت و گاز کردستان عراق را به دریای سیاه متصل می‌کنیم

روسیه: خط لوله نفت و گاز کردستان عراق را به دریای سیاه متصل می‌کنیم

وزیر انرژی روسیه از برنامه مسکو برای اتصال خط لوله نفت و گاز منطقه کردستان عراق به خط لوله اصلی دریای سیاه خبر داده است.

به گزارش بایداق و به نقل از خبرگزاری های محلی روسیه و کردستان، وزیر انرژی روسیه در گفت‌وگو با «کردستان 24»  اعلام کرده که مسکو قرار است خط لوله نفت و گاز منطقه کردستان عراق را به خط لوله اصلی دریای سیاه متصل کند.

میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه نیز روز گذشته اعلام کرده بود مسکو به تعاملات اقتصادی خود با منطقه کردستان عراق با هماهنگی مقامات بغداد ادامه خواهد داد.

بنا بر این گزارش، بوگدانوف در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» درباره روابط آتی با اربیل گفت: «ما این روابط را در گذشته داشته‌ایم، هم اکنون نیز داریم و در آینده نیز این روابط را خواهیم داشت، اما به طور حتم در هماهنگی با دولت عراق».

بر اساس این گزارش، همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان عراق از این کشور در تاریخ 25 سپتامبر برگزار شد. مقامات عراق گفته‌اند که این همه‌پرسی قانونی نبوده و تأکید کردند که هیچ گفت‌وگویی با مقامات کردستان درباره موضوع همه‌پرسی برگزار نخواهد کرد.

علاوه براین، دولت عراق اقداماتی تنبیهی علیه منطقه کردستان اعمال کرده است. پارلمان عراق نیز از دولت این کشور خواسته بود تا نیروهای نظامی در منطقه نفت‌خیر کرکوک مستقر کند، هر چند هیچ نظامی‌ای پس از این درخواست در این منطقه مستقر نشده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نشست کمیسیون علامت‌گذاری مرزهای قزاقستان و روسیه برگزار شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌   نود و ششمین نشست کمیسیون قزاقی- روسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن