خانه / ایران / روحانی: سند یونسکو 2030 را اجرا می کنیم

روحانی: سند یونسکو 2030 را اجرا می کنیم

همایش جوانان حامی حسن روحانی، امروز با حضور وی به عنوان رئیس جمهور مستقر و کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در سالن دوازده هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار شد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و کاندیدای این دوره از ریاست جمهوری که همراه روحانی بود در جمع حامیان گفت: “بزرگترین سرمایه ایران جوانان هستند. نه جوان تهدید است نه جوانی. جوانی بهترین فرصت پیشرفت ایران است”.

معاون اول رئیس جمهوری ایران افزود: “ما در این چهار سال تلاش زیادی کردیم که بخشی از ویرانی ها را درست کنیم. در سیاست خارجی و اقتصاد در مسیر قرار گرفتیم. ما برای پیشرفت ایران برنامه داریم. ما می خواهیم کاری کنیم که ایرانی از زندگی در ایران لذت ببرد. در مناظره ها از آزادی گفتند، اما انگار نه انگار مطبوعات را فله ای می بستند، تفکیک جنسیتی راه انداختند. پیام مناظرات این بود که گفتمان اصلاحات به نتیجه رسیده است”.

در ادامه سخنان جهانگیری، هواداران این نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، با سر دادن شعارهایی، شکست حصر شکست حصر میرحسن موسوی و مهدی کروبی، سران جنبش سبز را به عنوان مطالبه خود فریاد کردند و معاون اول رئیس جمهور ایران در پاسخ اظهار داشت: “با گفتمان ملی، با انسجام ملی همه مشکلات حل خواهد شد. ما گفت و گو انجام دادیم و پیگیری می کنیم”.

در ادامه این برنامه انتخاباتی، حسن روحانی در جمع طرفداران خود گفت: “ملت ما در این هفته می خواهد اعلام کند که آیا به سال 91 برمی گردیم، یا به سال 1400 می رویم. ملت ما در جمعه می خواهد اعلام کند که آیا مسیر آرامش را ادامه می دهد یا می خواهد مسیر تنش را انتخاب کند”.

دیگر سخنان حسن روحانی به این شرح است:

– ما در شرایطی هستیم که باید به جهانیان اعلام کنیم؛ برای ساختن آینده ایران مصمم هستیم، نه فروختن آینده ایران.

– نه آن که از آن چه انجام داده ایم رضایت کامل داریم، اما مسیر را درست انتخاب کرده ایم و این مسیر را باید پر شتاپ تر ادامه دهیم.

– ما در سه سال و نیم گذشته در جهان کاری کرده ایم تا دشمن نتواند علیه ملت ما سوء استفاده کند. ما کاری کرده ایم چهره ایران را که با خشونت و افراطی نشان داده بودند، به اعتدال تبدیل کنیم.

– انتخاب ما در روز جمعه راه احترام و اخلاق به حقوق شهروندی همه ایرانیان است. ما جدایی ملت را نمی پذیریم. ما شکاف بین ملت بزرگ ایران را نمی پذیریم.

– ما جوان ایرانی با هویت اسلامی با هویت ایرانی و با هویت محلی می خواهیم، با هویتی که در جهان بتوانیم همزیستی مسالمت آمیز داشته باشیم.

– یونسکو 2030 را با نا آگاهی تبلیغ می کنند؛ در این جا به رهبر و ملت ایران اعتماد می دهم که دولت در سند تصریح کرده در چهارچوب قوانین و فرهنگ ایران به آن پایبند خواهد بود. من از مردم ایران می خواهم این روزها هوشیاری و بیداری خودشان را در برابر توطئه ها نشان دهند و ایستادگی کنند. ما باید به فکر پیشرفت و امید ایران باشیم، نه فریب مردم ایران.

– مردم ایران در شهر و روستا، هنرمندان، فرهنگیان، اساتید و کارگران باید مردم را برای انتخاب سرنوشت ساز ترغیب کنند. سرنوشت ما در این هفته مشخص خواهد شد.

– برخی مشکلات را نتوانستم حل کنم. به خاطر حفظ آرامش آن چه در خرداد 92 قول دادم، عمل کردیم و یا نگذاشتند که انجام دهیم.

– شما به خوبی می دانید آن روزهایی که در حال جنگ با قدرت های جهانی بودیم، برخی منافع ملی را قربانی منافع جناحی کردند و از پشت خنجر زدند، ولی ما صبوری کردیم و راه را ادامه دادیم، با حمایت شما مردم.

– ما به همه افکار احترام می گذاریم. به فکرهای مخالفان احترام می گذاریم. این دولت به مخالفین خودش احترام می گذارد. انتقاد را راه نجات کشور و حل مشکلات کشور می داند، اما تخریب مسیر درستی برای آینده نیست. واقعیت ها را به مردم بگویید.

– با فن آوری های نو مبارزه نکنید. دولت در طول مدت سه سال و نیم در برابر آنها که فشار آوردند شبکه های اجتماعی را ببندند، مقالبه کرد. چرا با شبکه اجتماعی و فضای مجازی مخالفت کردند؟ برای این که شما نتوانید با فساد مبارزه کنید.

– با زیرساخت های شبکه ارتباطی، کاری خواهیم کرد که تک تک شما با موبایلتان صدا و سیما باشید. ما نمی توانیم از تحوالات دنیای امروز جدا باشیم. ما هویتمان را حراست می کنیم، اما نمی گذاریم ایران بار دیگر منزوی شود. ما میخواهیم با دنیا در تعامل سازنده و موثر باشیم و ادامه دهیم.

– ما به رفع تحریم هسته ای قانع نیستیم، باید همه تحریم ها برداشته شود. آیا تحریم هایی که برداشته شده است به ضرر ملت ایران است؟ البته کاسبان تحریم ناراحتند.

– اگر می خواهیم پیشرفت کنیم باید اقتصاد آزاد داشته باشیم. ما علاقه داریم همه دنبال کار و ثروت و تلاش باشند، اما به شرط این که فضا را برای دیگران تنگ نکنند و از حقوق مساوی برخوردار باشند.

گفتنی است که ورزشکاران و هنرمندان سینما و تلویزیون ایران، همچنین برخی از چهره های سیاسی همچون محسن هاشمی رفسنجانی و مصطفی تاجزاده در این همایش حضور داشتند و از حسن روحانی حمایت کردند.

خبرگزاری آناتولی

این مطلب را شیر کنید

Check Also

واکنش پومپئو به اظهارات روحانی در مورد مذاکره در صورت رفع تحریم‌ها

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، با تاکید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن