خانه / ایران / روحانی: ده تا ترامپ هم نمی‌تواند برجام را برگرداند

روحانی: ده تا ترامپ هم نمی‌تواند برجام را برگرداند

به گزارش بایداق _ به نقل از بی بی سی ، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در سخنرانی در دانشگاه تهران گفت ایران در توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهانی به منافعی غیرقابل بازگشت دست یافته است.

آقای روحانی گفت: “در توافق برجام به منافعی رسیدیم که غیرقابل بازگشت هستند و هیچ کس نمی‌تواند آنها را برگرداند. نه آقای ترامپ، که ده تا ترامپ هم در دنیا درست شوند، آنها غیرقابل بازگشت هستند.”

او در حالی این مطلب را بیان کرده است که رسانه‌های آمریکایی می‌گویند احتمال دارد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در روزهای آینده از تایید پایبندی ایران به برجام خودداری کرده و به این ترتیب امکان وضع دوباره تحریم‌ها از طرف کنگره را فراهم کند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به برجام را تایید کرده است و اتحادیه اروپا و روسیه خواهان اجرای توافق هسته‌ای به شکل فعلی آن شده‌اند.

حسن روحانی در سخنرانی خود گفت: “امروز اگر آمریکا تخلف کند، همه دنیا آمریکا را محکوم می‌کند، نه ایران را.”

آقای روحانی گفت با این وجود منتقدان داخلی “بعد می‌گویند که پس چرا به آمریکا اعتماد کردید و با آن قرارداد بستید؟”

“اعتماد به آمریکا”، که حسن روحانی امروز انتقادها از آن را رد کرده است، موضوعی است که پیش از این محافظه‌کاران منتقد توافق هسته‌ای و همچنین آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، علیه دولت مطرح کرده‌اند.

آقای خامنه‌ای چند ماه پیش در حضور آقای روحانی گفت در توافق هسته‌ای “در مواردی به علت اعتماد به حرف طرف مقابل از مسائلی صرف نظر کردیم یا اهتمام لازم را به خرج ندادیم که در نتیجه خلاهایی باقی ماند که دشمن در حال استفاده از آنها است. می توانستیم به دشمن اعتماد نکنیم .

 

 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

آزادی مشروط منصوری در رومانی؛ دادگاه به ایران مهلت یک ماهه داد‎

 به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  دادگاهی در شهر بخارست رومانی تصمیم‌گیری درباره استرداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن