خانه / ایران / رسوایی و فساد اقتصادی بزرگ همسر قاسم سلیمانی + ویدئو

رسوایی و فساد اقتصادی بزرگ همسر قاسم سلیمانی + ویدئو

«مرتضی الویری» می‎گوید پرونده فساد همسران قاسم سلیمانی و محمدعلی جعفری در قوه قضائیه مسکوت مانده و هرگز پیگیری نشد.

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق »  مرتضی الویری؛ عضو شورای شهر تهران در یک ویدئوی منتشر یافته در فضای مجازی می گوید: «ما گزارشهای تخلف فساد اقتصادی بزرگ همسران قاسم سلیمانی و محمدعلی جعفری را به قوه قضائیه ارسال کردیم که تاکنون جوابی دریافت نکردیم.»

الویری همچنین افزود: «در سرای اهل قلم گفته ۱۲ گزارش تخلف مالی «محرز» و «جدی» همسر سلیمانی و همسر جعفری به قوه قضائیه ارسال شده اما مسکوت مانده و دادستانی توضیحی هم درباره‎ی آن نمی‌خواهد!»

الویری می گوید: «یکی از گله‌های ما همین است که چرا وقتی در برج میلاد چند دختر بچه ۸ ساله در یک مجلس زنانه برنامه جشن اجرا می‌کنند، آقای نجفی ظرف ۲۴ ساعت، ساعت ۱۰:۳۰ شب در خانه‌اش می‌روند و از خواب بیدارش می‌کنند؛ اما ۱۲ گزارش تخلف مالی محرز حتی دادستانی توضیحی هم درباره‎ی آن نمی‌خواهد. این گزارش‎ها هست و موارد مستند روشنی در آنها هست. این پرونده‌ها به قوه قضائیه رفته است. وقتی گزارشی به قوه قضائیه می‌رود انتظار است که توضیح داده شود.»

مرتضی الویری سال ۱۳۷۸ پس از آنکه غلامحسین کرباسچی به جرم اختلاس و دزدی در شهرداری، دادگاهی شد بجای او شهردار پایتخت شد. الویری در حالی که خودش متهم به اختلاس شد سال ۱۳۸۱ از این سمت استعفا داد.

انتشار این ویدئو که گوشه‎ای از درگیری‌های سیاسی و مافیایی حکومت فاشیسم ایرانی است در رسانه‎های بین‎المللی به‌خصوص عربی از جمله العربیه و شرق‎الاوسط بازتاب گسترده‎ای پیدا کرد و واکنش‎های مختلفی را در پی داشت.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن