خانه / ایران / ردپای یک آقازاده در ایجاد بحران برای کارخانه فولاد بناب/ پسر با رانت پدر محصولات را انحصاری می‌‌خرید و پول آن را نمی‌‌داد

ردپای یک آقازاده در ایجاد بحران برای کارخانه فولاد بناب/ پسر با رانت پدر محصولات را انحصاری می‌‌خرید و پول آن را نمی‌‌داد

به گزارش یول‌پرس به نقل از آناج؛ ضیاءا.. اعزازی با بیان اینکه قبل از انتخابم به عنوان نماینده بناب در مجلس دهم کارخانه فولاد مشکل ساز شده بود و حدود ۱۴۰۰ کارگر آن از کار بی‌‌کار شده بودند، ابراز داشت: همه این مسایل به دلیل استفاده و سود شخصی عده‌‌ای خاص رقم خورد که متاسفانه برخی مسئولین شهر اعم از وکیل و حاج آقا نیز در این امر دخیل بودند.

وی خاطرنشان ساخت: در آن برهه متولیان کارخانه بقیه کارگرهایشان را نیز آنکال نمودند، به این معنی که خانه نشین شوند و در این حال پولشان را دریافت نمایند؛ وضعیت به گونه‌ای بود که هیئت مدیره راضی شد حقوق کارگران خانه‌‌نشین را بدهد ولی کارخانه را فعال نکند چراکه یک آقازاده با سفارش پدر آهن کارخانه را می‌‌خرید اما پول آن را نمی‌‌داد.

نماینده مردم بناب با بیان اینکه خواستار کوتاه کردن دست سوءاستفاده گران از هیئت مدیره شد تا کارخانه دوباره فعال شود، تاکید کرد: با تلاش زیاد توانستند دست باج‌‌گیران و سوءاستفاده کنندگان را کوتاه کرده و حداقل کارگران خانه‌‌نشین را بر سر کارشان بازگرداندند و حدود ۱۰۰ نفر از کارگران اخراجی را دوباره استخدام کنند؛ انشاءلله خواهند توانست پس از رونق دوباره باقی کارگرهای اخراجی را نیز دوباره بر سر کار بازگردانند.

وی اذعان داشت: متاسفانه وضعیت صنعت ما وخیم می‌باشد و مشکلات بسیاری گریبان‌‌گیر آن است، متاسفانه اقتصاد مقاومتی شعاری است که برخی فقط لفظی بیانش می‌‌کنند ولی در عرصه عمل هیچ خبری از آن نیست.

این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه اشتغال‌‌زایی در بناب صرفا به نفع این شهر نیست بلکه شهرهای اطراف نیز از آن ذی‌‌نفع هستند، توضیح داد: برای مثال حدود ۳۰۰ نفر از شاغلان در کارخانه فولاد از اهالی بناب هستند و ۹۰۰ نفر آن‌‌ها از شهرهای اطراف می‌‌باشند، یا از ۱۴۰۰ کارگر اخراجی ۴۰۰ نفر آن از اهالی بناب و بقیه از شهرهای اطراف می‌‌باشند.

وی تصریح کرد: استان ما می‌‌بایست از مهاجر فرستی خارج گردد چرا که مردم آذربایجان‌‌شرقی رو به مهاجرت آورده و در اطراف تهران و دیگر مکان‌ها سکنی می‌گزینند؛ انتظار ما از استاندار این است که با برخورد چالشی با دولت حق‌‌مان را بگیرد نه این که بله‌گوی مافوق باشد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن