خانه / ایران / راهپیمایی ۶۰روزه یک خانواده مشهدی در اعتراض به لغو کنسرت‌ها در این شهر

راهپیمایی ۶۰روزه یک خانواده مشهدی در اعتراض به لغو کنسرت‌ها در این شهر

یک خانواده مشهدی در اعتراض به لغو کنسرت‌ها و در حمایت از موسیقی نواحی، یک راهپیمایی ۶۰ روزه‌ را آغاز کرده اند. شعار این خانواده در این راهپیمایی این است: «حق داریم آوازهای سرزمین مادری را در شهرمان بشنویم.»

احمد مهرچیان که خبرگزاری کار ایران (ایلنا) از او با عنوان سرپرست این خانواده مشهدی نام برده، گفته است او و خانواده اش در اعتراض به لغو کنسرت‌ها و در حمایت از موسیقی نواحی، از ۳۵ روز پیش پیاده‌روی خود را آغاز کرده‌اند.

 

 

مهرچیان روز دوشنبه ۱۳ شهریور به ایلنا گفته است: «ما یک خانواده مشهدی هستیم که در اعتراض به لغو کنسرت‌ها و همچنین حمایت از موسیقی نواحی و مقامی کشورمان ۳۵ روز است سفرمان را با پای پیاده آغاز کرده‌ایم.»
این خانواده در طول مسیر راهپیمایی خود با خوانندگان و نوازندگان موسیقی مناطق مختلف ایران دیدار داشته و خواهد داشت.

 

 

 

خانواده مهرچیان که در روز سی و پنجم سفر خود به کردستان رسیده، از چهار نفر تشکیل شده است: احمد مهرچیان، همسرش زهره براتی که دکتر است، دختر شش ساله‌شان باران و پسر چهار ساله‌شان کورش.

 

 

او گفته است: «ما عاشق شنیدن موسیقی محلی و مقامی و همچنین آوازهای مادری شهر و کشورمان هستیم و به لغو کنسرت‌ها، به خصوص در شهر مشهد، اعتراض داریم. ما حرکت‌مان را پس از لغو کنسرت استاد شهرام ناظری در قوچان آغاز کردیم.»
سفر اعتراضی این خانواده تا مهر ماه ادامه خواهد داشت.

آنها در طول این سفر از مشهد به خواف، تایباد، تربت جام و نیشابور رفته اند و بعد در تهران با شهرام ناظری و پسرش حافظ ملاقات کرده اند. سپس به سمت قم، کاشان، اصفهان، قزوین، زنجان و ارومیه سفر کرده اند.

آنها قصد دارند در کردستان هم با بزرگان موسیقی دیدار کنند: «همانطور که می‌دانید این منطقه مهد موسیقی است و ما برای ملاقات با اساتید موسیقی کردستان به سمت سنندج در حرکت هستیم.»

خانواده مهرچیان در ادامه سفر خود از کردستان به سمت همدان خواهد رفت، اما از آنجا که دختر این خانواده باید اول مهر ماه به مدرسه برود، باید تا پیش از بازگشایی مدارس به سفرشان پایان دهند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن