خانه / بین الملل / رئیس مجلس ترکیه: سازمانهای بین المللی از هدفشان برای ایجاد صلح در جهان، بسیار به دور میباشند

رئیس مجلس ترکیه: سازمانهای بین المللی از هدفشان برای ایجاد صلح در جهان، بسیار به دور میباشند

مصطفی شن توپ رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه، ابراز داشت که سازمانهای بین المللی از هدفشان برای ایجاد صلح در جهان، بسیار به دور میباشند.

شن توپ در اجلاس روسای مجلس کشورهای گروه 20 که در توکیو پایتخت ژاپن برگزار گردید، شرکت کرده و در اجلاسی با سرفصل “دستیابی به اهداف توسعه مداوم و تلاشها برای حل تستها و آزمایشهای جهانی” سخنرانی کرد.

وی با ابراز اینکه سازمانها و مکانیزمهایی که در نتیجه مبارزات طولانی به میان آمده اند، در طول زمان میتوانند از اهداف تاسیسشان دور شوند، اظهار داشت که در این وضعیت دلایل وجود جامعه بین المللی و سازمانها و همچنین اهداف تاسیس آنها، باید باری دیگر مورد ارزیابی قرار گیرد.

شن توپ گفت: “متاسفانه امروز میتوان گفته که همه سازمانهای بین المللی، بخصوص سازمان ملل متحد، از دلایل تاسیسشان که ایجاد صلح در جهان میباشد، بسیار به دور هستند.”

رئیس مجلس کبیر ترکیه با یادآوری اینکه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه این وضعیت را با جمله اعتراضی “دنیا بزرگتر از 5 میباشد” بیان کرده است، افزود: “این اعتراض، بخصوص در مللی که همه بار نظم نوین جهان بر دوش انها میباشد، انعکاسی به حق داشته است. دیگر جهانی که برخی کشورها در آن دارای حقوق و برخی دیگر نیز مسئول و متعهد باشند، وجود ندارد، نخواهد داشت. باید متوجه این امر باشیم. همه دولتها حق دارند ولی مسئولیتهایی نیز بر عهده شان میباشد.”

این مطلب را شیر کنید

Check Also

کمک ۱۰ میلیارد دلاری قطر به ترکیه برای بالا بردن ارزش لیر

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  بانک مرکزی ترکیه روز گذشته اعلام کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن