خانه / ایران / دیدار جمعی از فعالین حرکت ملی آزربایجان با حبیب ساسانیان

دیدار جمعی از فعالین حرکت ملی آزربایجان با حبیب ساسانیان

جمعی از فعالین حرکت ملی آزربایجان جمعه ۱۰ شهریور مصادف با عید قربان به دیدار حبیب ساسانیان رفتند.

به گزارش آراز نیوز، جمعی از فعالین حرکت ملی از شهرهای تبریز، اورمیه، اهر، اردبیل، آستارا و… به دیدار فعال ملی-مدنی حرکت ملی آزربایجان، حبیب ساسانیان رفتند.

در این دیدار عزیز پورولی فعال شناخته ‌شده و پیر حرکت ملی، به تشریح وضعیت کنونی حرکت ملی و زندانیان سیاسی آزربایجان پرداخت و اظهار داشت: وظیفه هر فرد در حرکت ملی حمایت مادی و معنوی از زندانیان سیاسی و عقیدتی آزربایجانی و خانواده آن‌ها است.

وی در ادامه افزود: باید در مقطع کنونی با شناخت و تبیین استراتژی‌های مناسب حرکت نمود و در این موانع را شناسایی کرده و با آن‌ها به جد برخورد کرد.

آقای پورولی با اشاره به نفوذ برخی چهره‌های معلوم‌الحال به حرکت ملی و ایجاد تنش و از هم گسستگی در صفوف فعالین افزود: امروز وظیفه بزرگان حرکت ملی است تا با برخورد به‌ موقع و جدی با این افراد زمینه یکپارچگی و اتحاد فعالین را فراهم آورند، در غیر این صورت این موانع و افراد راه حرکت ملی را از هدف اصلی خود کج خواهند کرد.

حبیب ساسانیان که پس از ١۶ ماه بازداشت غیر قانونی به آغوش خانواده اش برگشته بود با تشریح چگونگی دستگیری خود برای حاضرین از شکنجه های روحی و جسمی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه سخن به میان آورد و ضمن انتقاد از اقدامات خود سرانه نیروهای امنیتی ایران، از شرایط بسیار بد بازداشتگاه و زندان انتقاد کرد.

ساسانیان در ادامه با تأیید سخنان آقای پورولی عنوان داشت: حرکت ملی آزربایجان امروز بیشتر از هر زمان دیگری به همدلی و اتحاد نیاز دارد اما هستند افرادی که برای منافع شخصی خود این همدلی و اتحاد را برنمی‌تابند.

ساسانیان در ادامه با تشکر از تمامی حاضرین و بخصوص آقای عزیز پورولی پیر حرکت ملی گفت: وظیفه خود می‌دانم از همه عزیزانی که در طول این ۱۶ماه در کنار بنده و خانواده‌ام بودند تشکر و قدرانی کنم.

دیگر سخنران این دیدار آقای قدرت الله یوسفی بود که به تشریح وضعیت حرکت ملی پرداخت و گفت: امروز همه فعالیت طیف ها و تشکیلات ها و اشخاص حرکت ملی قابل نقد است و ما نباید از یک فرد یا جمع تابو سازی کرده و بسوی تقدس گرایی برویم چون این امر موجب بروز دیکتاتوری در حرکت ملی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در حرکت ملی که روح دمکراتیک بر آن حاکم تنها خط قرمز، حفظ اراضی تاریخی و جغرافیایی آزربایجان و منافع ملی است و هر فردی در مقابل این امر قرار بگیرد بی شک با پاسخ مناسب فعالین حرکت ملی برخورد خواهد کرد.

همچنین در این دیدار آقای عقیل آذر دخت از فعالین شناخته شده حرکت ملی در اردبیل با بیان لزوم آسیب شناسی حرکت ملی این امر را باعث رشد و فعال تر شدن حرکت دانست.
   

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن