خانه / ایران / دونده تبریزی جواز حضور در لیگ جهانی ۲۰۱۷ فرانسه را کسب کرد

دونده تبریزی جواز حضور در لیگ جهانی ۲۰۱۷ فرانسه را کسب کرد

دونده تبریزی با قهرمانی در مسابقه های دوومیدانی کارگران کشور سهمیه لیگ جهانی 2017 فرانسه را کسب کرد.

سجاد هاشمی آهنگری دونده تبریزی روز گذشته با قهرمانی در مسابقه های دوومیدانی کارگران کشور که در ورزشگاه تختی این شهر برگزار شد، سهمیه لیگ جهانی ۲۰۱۷ فرانسه را کسب کرد.

این رقابت ها با قهرمانی تیم آذربایجان ‌شرقی به پایان رسید و نکته جالب آن قهرمانی سجاد هاشمی آهنگری دونده نام آشنای تبریزی در ماده ۱۰۰ متر بود. این دونده که سابقه حضور در المپیک ۲۰۱۲ لندن را دارد، با قهرمانی در این مسابقه ها توانست جواز حضور در لیگ جهانی ۲۰۱۷ که در اردیبهشت ماه سال آینده در کشور فرانسه برگزار خواهد شد، کسب کند.

پیش از این هاشمی را به عنوان دونده ۴۰۰ متر می ‌شناسیم. او افتخارات زیادی را در این ماده کسب کرده و حتی چند سال رکورد دار کشورمان بود اما هر از گاهی در ماده ۲۰۰ متر نیز مسابقه داده که با توجه به نزدیکی این دو رشته طبیعی به نظر می‌رسد، ولی با این حال حضورش در دوی ۱۰۰ متر جالب توجه بود. از آنجایی که هاشمی به تازگی تمرینات بدنسازی خود را پشت سر گذاشته و در صورت حضور در ماده ۴۰۰ متر احتمال آسیب ‌دیدگی‌اش وجود داشت، این دونده ترجیح داد در مسابقات کارگران کشور در دوی سرعت شرکت کند.

این رقابت ها با شرکت ۱۱۵ ورزشکار در قالب ۲۷ تیم از ۲۶ استان کشور در ۱۰ماده برگزار شد و نفرات برتر این مسابقه ها در قالب تیم ملی دو میدانی کارگران کشور به رقابت های جهانی فرانسه اعزام خواهند شد.

 

منبع: ستاک

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن