خانه / ایران / دونالد ترامپ از مشکلات آیندۀ رهبران ایران خبر داد

دونالد ترامپ از مشکلات آیندۀ رهبران ایران خبر داد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در جریان سفرش به “یونگ‌استون” در ایالت “اوهایو” صریحاً جمهوری اسلامی ایران را تهدید کرد و گفت که اگر رهبران این کشور توافق بین المللی اتمی را رعایت نکنند “بدون شک با مشکلات بسیار بسیار بزرگی روبرو خواهند شد.”

رئیس جمهوری آمریکا که بخش عمدۀ سخنرانی اش را به همین موضوع اختصاص داد، مدعی شد که در نتیجۀ برجام، جمهوری اسلامی ایران به جای تشکر از آمریکا، اکنون در ادامۀ رفتارهایش احساس امنیت بیشتر می کند. دونالد ترامپ سپس تأکید کرد که این وضعیت به درازا نخواهد کشید.

همزمان رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با روزنامۀ آمریکایی “وال‌استریت جورنال” بعید دانست که دولت آمریکا (یعنی او) در اکتبر آینده رعایت برجام توسط ایران را به رسمیت بشناسد.

اگر چه رئیس جمهوری آمریکا در اوایل ماه ژوئیه رعایت توافق اتمی توسط ایران را تأئید کرد، اما، همزمان تحریم های تازه ای را علیه هجده شخصیت حقیقی و حقوقی سپاه پاسداران تصویب نمود. دولت آمریکا معتقد است که برنامۀ موشک های بالستیکی سپاه پاسداران و اقدام های بی ثبات کنندۀ آن در خاورمیانه “روح توافق اتمی” را نقض می کنند.

نشریۀ آمریکایی “فارن پالیسی” به تازگی فاش کرد که رئیس جمهوری آمریکا از موضع وزارت امور خارجۀ این کشور در قبال ایران ناخشنود است و به همین دلیل گروهی از اطرافیان و معتمدان خود را در کاخ سفید مأمور بررسی برجام و تعیین سیاست آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران کرده است.

 رئیس جمهوری آمریکا در ملاقاتی جداگانه با نخست وزیر لبنان، سعد حریری، حزب الله لبنان را که شریک قدرت در این کشور است و از حمایت جمهوری اسلامی ایران برخوردار است، تهدیدی برای خاورمیانه توصیف نمود و افزود : حزب الله هر دم بر حجم زرادخانۀ نظامی اش می افزاید و در پی آغاز مجدد جنگ با اسرائیل است.

دونالد ترامپ در سخنانش همچنین گفت که بشار اسد باید در قبال جنایاتش علیه مردم سوریه و بشریت پاسخگو باشد. او صریحاً اعلام کرد که ناظر بی تفاوت اعمال بشار اسد نخواهد بود. وی همچنین گفت که اگر رئیس جمهوری پیشین آمریکا، باراک اوباما، به نحوی شایسته در قبال جنایت اسد از خود واکنش نشان می داد، امروز شاهد حضور نظامی روسیه و ایران در سوریه نمی بودیم.

ترامپ از ارتش لبنان که در خط مقدم نبرد علیه داعش، القاعده و حزب الله است قدردانی کرد. در پاسخ، سعد حریری نیز از حمایت رئیس جمهوری آمریکا از ارتش لبنان تشکر و ابراز امیدواری نمود که ارتش لبنان کنترل کل این کشور را در دست بگیرد.

 

منبع: rfi

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نوید افکاری اعدام شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » حسن یونسی، وکیل خانواده افکاری، به نقل از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن