خانه / ایران / دستگیری فعالان حرکت ملی آزربایجان و لزوم حمایت رسانه ای از آنان

دستگیری فعالان حرکت ملی آزربایجان و لزوم حمایت رسانه ای از آنان

باوجوداینکه دستگیری و اعلام‌جرم علیه سیامک میرزایی ذاتاً بی‌پایه و اساس بود، اما اعتصاب غذای او و حمایت فعالان حرکت ملی از ایشان موجب ارسال پرونده قضایی به دادگاه تجدیدنظر شد. با این کار ۷ سال از حکم زندان و یک سال از تبعید وی کاسته شد.

اکنون‌که ملت آزربایجان جنوبی و فعالان سیاسی، مدنی و فرهنگی آن در دست رژیم توتالیتر و فاشیست ایران گرفتار است و دستگاه قضایی رژیم با جرم تراشی‌های واهی احکام ظالمانه‌ای در حق فعالان حرکت ملی آزربایجان جنوبی صادر می‌کند بایستی از هر راه ممکن تلاش کرد تا در برابر بیدادگری این رژیم ایستاده و او را وادار به عقب‌نشینی کرد.

اگر سیامک میرزایی در برابر نا عدالتی‌های دستگاه قضا دست به اعتصاب نمی‌زد و مردم آزربایجان و فعالان حرکت در فضای مجازی و شهری از وی حمایت نمی‌کردند، بایستی ۱۰ سال زندان و ۲ سال تبعید را تحمل می‌کرد.

دیگر فعال حرکت ملی، حبیب ساسانیان نیز در برابر ظلم رژیم، جانش را در کف گرفته و اکنون در ۴۹ روز اعتصاب غذای خود به سر می‌برد. رسانه‌ای کردن این اعتصاب و فعالیت در فضاهای مجازی و شهری مسئولیت همه مردم و فعالان آزربایجان جنوبی است.

سکوت در برابر رجزخوانی قاضی نا عادل پرونده حبیب ساسانیان که پیش، پیش خبر فوت وی را به همسرش می‌دهد، دست قاضی را در اعمال احکام ناعادلانه سنگین‌تر بازخواهد گذاشت. رژیم باید بداند که هیچ‌یک از دستگیرشدگان منتسب به حرکت ملی آزربایجان تنها نیستند.

دستگاه قضایی رژیم ایران تحت امر نیروهای امنیتی برای مقابله با تلاش فعالان حرکت ملی آزربایجان برای گسستن بندهای استعمار نظام از زندگی و آینده مردم تورک، با بهانه‌های واهی احکام حبس و تبعید صادر می‌کند. ازاین‌رو حتی حکم صادرشده در دادگاه تجدیدنظر سیامک میرزایی نیز استناد قضایی نداشته و ظلم مسلم به‌حساب می‌آید.

به امید روزی که بندهای دیکتاتوری، فاشیسم و نا عدالتی استعمار در آزربایجان جنوبی و تمامی ملل ساکن در جغرافیای ایران گسسته شود.

 

منبع : اؤیرنجی سسی

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن