خانه / ایران / در صدور مجوز فروش بوئینگ و ایرباس به ایران تجدیدنظر می‌کنیم

در صدور مجوز فروش بوئینگ و ایرباس به ایران تجدیدنظر می‌کنیم

وزیر خزانه‌داری آمریکا به کنگره این کشور گفته درباره صدور مجوز فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به ایران تجدیدنظر می‌کند. ایران تا سال ۲۰۲۰ بایستی ۱۵ فروند بوئینگ غول‌پیکر ۷۷۷ را تحویل بگیرد.

ستیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه ۲۴ مه (۳ خرداد) در جلسه پرسش و پاسخ کمیته راه‌ها و روش‌های مجلس نمایندگان گفت که وزارت خزانه‌داری در صدور مجوز فروش هواپیماهای مسافربری ایرباس و بوئینگ به ایران تجدیدنظر می‌کند.

مونچین که در جلسه استماع مجلس نمایندگان آمریکا سخن می‌گفت افزود: ما از هر امکانی که در اختیارمان است استفاده می‌کنیم تا تحریمهای افزوده علیه رژیم ایران، سوریه و کره شمالی اعمال کنیم تا جان آمریکایی‌ها را نجات بدهیم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، منوچین همچنین از اعضای کنگره آمریکا خواست تا تحریم‌ها علیه ایران، سوریه و کره شمالی را تشدید کنند.

وزیر خزانه‌داری دولت ترامپ گفته است: «ما هرآنچه را که در توان داریم به کار می‌گیریم تا به منظور حفاظت از جان آمریکایی‌ها، تحریم‌ها علیه ایران، سوریه و کره شمالی را افزایش دهیم.»

او به نمایندگان کنگره اطمینان داده که تمرکزش را روی این موضوع می‌گذارد و در این باره حتما با ترامپ صحبت می‌کند.

سخنان وزیر خزانه‌داری آمریکا پس از سفر ترامپ به خاورمیانه و صحبت‌های تند او علیه ایران بیان می‌شود. رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان این سفر از ایران خواست تا به حمایت مالی از تروریست‌ها و گروه‌های شبه‌نظامی پایان دهد.

ایران همواره اتهام حمایت از تروریست‌ها در سوریه را رد کرده و می‌گوید مجوز فروش هواپیما به این کشور جزو توافق برجام بوده است.

وزیر خزانه‌داری آمریکا در جمع نمایندگان کنگره تصریح کرد که تحریم‌ها واقعا تاثیرگذار بوده‌اند و باعث شده‌اند تا ایران بر سر میز مذاکرات اتمی بنشیند.

در قرارداد فروش بوئینگ به شرکت ایران‌ایر، فروش۱۵ فروند جت پهن‌پیکر مسافربری۷۷۷  به ایران تضمین شده است. این هواپیماها باید تا سال ۲۰۲۰ به ایران تحویل داده شوند و اولین سری آنها در ماه مه سال آینده (اردیبهشت ۱۳۹۷) تحویل ایران خواهد شد.

تا کنون کمتر از ۱۰فروند از این هواپیماها تحویل رژیم شده است ولی بیشتر آنها قرار است ظرف چند سال آینده تحویل شوند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

۴۲ تن در شمال ایران به اتهام شیطان پرستی دستگیر شدند

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری مازندران گفته است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن