خانه / بین الملل / درخواست وزیر کشور آلمان از اوزیل بازیکن ترک‌تبار برای خواندن سرود ملی آلمان

درخواست وزیر کشور آلمان از اوزیل بازیکن ترک‌تبار برای خواندن سرود ملی آلمان

توماس دی میزیر وزیر کشور آلمان گفته که او مخالف مجبور کردن مسعود اوزیل بازیکن ترک‌تبار تیم ملی این کشور به خواندن سرود ملی آلمان است. اما میزیز در عین حال اظهار داشت که خرسند خواهد بود اگر اوزیل همراه با دیگر بازیکنان آلمانی سرود ملی این کشور را بخواند.

اوزیل بازیکن خط میانی تیم ملی آلمان در بازی های این تیم، به جای خواندن سرود ملی این کشور، به زبان ترکی دعا می‌خواند. او در کتاب خاطرات خود، به این موضوع اعتراف کرده است. اوزیل یک مسلمان معتقد است و قبل از ورود به زمین، آیاتی از قرآن را می‌خواند. او در مصاحبه با روزنامه چاپ برلین تاگسشپیل گفت: «من نماز می‌خوانم و هم‌تیمی‌هایم می‌دانند در آن مدت کوتاه نمی‌توانند با من صحبت کنند.»

پیشتر فراوکه پتری، رئیس حزب «اف دی پی» آلمان در مصاحبه‌ای با روزنامه «دی ولت ام زونتگ» از مسعود اوزیل بازیکن خط میانی تیم ملی فوتبال آلمان به دلیل نخواندن سرود ملی این کشور انتقاد کرده بود.

همچنین کریستیان لیندنر رئيس حزب دمکراتیک آزادی از ازویل به دلیل نخواندن سرود ملی آلمان انتقاد کرده بود.

لیندنر در روی صفحه فیسبوک خود نوشت: «برای پایبندی به خواندن سرود ملی، نباید پلیس ناظر گذاشت. مشارکت بازیکن در خواندن سرود ملی امری خاص است. اما وقتی مجله شتیرن از من سوال کرد من بدون تردید گفتم : بله بازیکن باید سرود را بخواند.»

این مطلب را شیر کنید

Check Also

موتورسوار لخت آلمانی به پلیس: هوا خیلی گرم است

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  در حالی که موج گرمای کم سابقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن