خانه / ایران / دادگاه آمریکا ادعاهای ارامنه علیه ترکیه را رد کرد

دادگاه آمریکا ادعاهای ارامنه علیه ترکیه را رد کرد

پوچ بودن ادعای ارامنه مقیم آمریکا که در رابطه با وقایع 1915 به نام خانواده‌هایشان در پرونده‌ای علیه ترکیه درخواست تضمینات و زمین کرده بودند با رای دادگاه تجدید نظر کالیفرنیا اثبات شد.

به گزارش گوناز تی وی به نقل از مطبوعات ترکیه،دادگاه تجدید نظر کالیفرنیا درخواست خسارت و اراضی ارامنه مقیم آمریکا از ترکیه به ادعاهای مرتبط با مصادره اموال خانواده هایشان در حوادث سال 1915 را پس از 9 سال رد کرد.

این درخواست از سوی گربیس داوویان٬ هرایر تورابیان٬ الکس باکالیان٬ آنیس هاروتونیان و ریتا ماهدینیان شهروندان ارمنی تبار آمریکا در سال 2010 علیه دولت ترکیه و بانک های مرکزی و زراعت به دادگاه منطقه ای در ایالت کالیفرنیا ارائه شد. آنها با طرح این ادعا خواهان جبران خسارات وارثان از لحاظ نقض حقوق بین المللی و بشری از سوی ترکیه بودند.

بانک های ترکیه بر اساس اصل مصونیت دولت‌ها در دادگاه مذکور از خود دفاع کردند. آنها تاکید کردند که بر اساس قانون «مصونیت حاکمیت خارجی» در آمریکا نمی توانند در این خصوص محاکمه شوند.

– پس از 9 سال این پرونده به نفع ترکیه مختومه شد

دادگاه منطقه ای در ایالت کالیفرنیا در تاریخ 26 مارس 2013 در بررسی این پرونده با استناد به این که موضوع سیاسی است رای به عدم محاکمه نهاد خاصی در این رابطه داد.

رای دادگاه دیاسپورای ارمنی را قانع نکرد و وکلای ارامنه در ایالات متحده در ماه آوریل 2013 این حکم را به دادگاه تجدید نظر بردند. پس از مبارزه 9 ساله حقوقی این پرونده به نفع ترکیه مختومه شد. دادگاه تجدید نظر در 8 آگوست 2019 اعتراض ارامنه را به دلیل اینکه «مشمول مرور زمان» شده رد کرد.

دادگاه تجدید نظر کالیفرنیا رای به این داد که شاکیان فوق قربانیان اصلی موضوع ادعا شده نیستند. اجداد آنها ده ها سال پیش به آمریکا مهاجرت و آنجا اقامت کرده‌اند.

دادگاه تجدید نظر به اتفاق آرا ادعاهای مورد بحث ارامنه را رد كرد.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن