خانه / ایران / دادستان؛ بگذارید بمیرد / وخامت وضعیت مهدی کوخیان فعال مدنی آزربایجانی در پنجمین روز اعتصاب غذا

دادستان؛ بگذارید بمیرد / وخامت وضعیت مهدی کوخیان فعال مدنی آزربایجانی در پنجمین روز اعتصاب غذا

وضعیت جسمانی مهدی کوخیان ، فعالمدنیآزربایجانی در زندان مراغه در پنجمین روز از اعتصابش نگران کننده گزارش شده است. گفته می شود با اینکه این #زندانی سیاسی دچار کاهش وزن شدید ناشی از بی آبی شده و نیاز فوی به مراقبت های پزشکی دارد، تاکنون به بهداری زندان منتقل نشده و کماکان در قرنطینه نگهداری می‌شود. آقای کوخیان از تاریخ ۹ مردادماه در اعتراض به مخالفت دادستانی با اعزام وی به مرخصی استعلاجی اعتصاب خود را شروع کرده است. امروز در پی پیگیری خانواده کوخیان از مقامات قضایی، مهدی علیمرادی دادستان ملکان در پاسخ به ابراز نگرانی آنها گفته است “بگذارید در اعتصاب بمیرد”. امروز یکشنبه ۱۳ مردادماه ۱۳۹۸، گزارش ها از زندان مراغه از وخامت وضعیت جسمانی مهدی کوخیان در پنجمین روز از اعتصاب وی حکایت می کنند.

یک منبع نزدیک به خانواده کوخیان در این خصوص گفت: “بر اساس تماس‌هایی که از داخل زندان با خانواده کوخیان گرفته شده، وضعیت جسمانی مهدی کوخیان نگران کننده است. او در پی کم آبی بدن دچار کاهش وزن شدید شده و در پنجمین روز از اعتصاب غذا با وجود نیاز فوری اش به مراقبت های پزشکی تاکنون به بهداری زندان منتقل نشده و همچنان در بند قرنطینه نگهداری می‌شود”.
به گفته این منبع مطلع، خانواده او در پی نگرانی از وضعیت فرزند خود امروز به دادسرا مراجعه کردند، با اینحال مهدی علیمرادی، دادستان ملکان علیرغم مشاهده نگرانی های مادر آقای کوخیان از خود سلب مسئولیت کرده و گفته است “بگذارید در اعتصاب بمیرد”. این جمله دادستان ملکان را باید تاکیدی بر بی اهمیت دانستن جان زندانیان و عدم مجازات مسئولینی که در نقض  حقوق بشر سهیم بوده اند ارزیابی کرد.

لازم به یادآوری است مهدی کوخیان، زندانی سیاسی در تاریخ ۹ مردادماه در اعتراض به مخالفت دادستانی با اعزام وی به مرخصی استعلاجی و انتقال به مراکز پزشکی تخصصی، با دوختن لب هایش دست به اعتصاب زده و به قرنطینه زندان مراغه منتقل شد.

گفته می‌شود که نگهداری آقای کوخیان در سلول‌های انفرادی در زمان بازداشت تحت شرایط نامناسب منجر به بروز عفونت در بخش‌هایی از بدن وی شده است. امری که به دلیل عدم رسیدگی پزشکی در حال حاضر به یک مشکل حاد تبدیل شده است و رسیدگی به آن از جمله مطالبات آقای کوخیان است.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن