خانه / بین الملل / خودکفایی آزربایجان شمالی در تولید نارنجک ضد تانک

خودکفایی آزربایجان شمالی در تولید نارنجک ضد تانک

رئیس جمهور آزربایجان شمالی با حضور در یکی از کارخانجات مهمات سازی وابسته به وزارت صنایع دفاعی در شهر شیروان، خط تولید انبوه ۴ نوع نارنجک ضدتانک را افتتاح کرد.

به گزارش ۵۰ میلیون به نقل از رسانه های آزربایجان شمالی، یاور جمال اف وزیر صنایع دفاعی آزربایجان شمالی در این مراسم هدف اصلی راه اندازی این کارخانه را تولید ۴ نوع نارنجک ضد تانک با قابلیت های ترکشی، ساچمه ای، صوتی و حرارتی جهت انهدام نفرات دشمن در سنگرهای روباز تانک و توپ های خودکششی مجهز به سیستم های حفاظتی پیشرفته و مقابله با تجهیزات زرهی سبک و خودروهای غیر زرهی عنوان کرد. این مهمات توانایی انهدام تجهیزات زرهی و نفرات دشمن را از مسافت ۷۰۰ متری دارد.

لازم به توضیح است که این کارخانه از ۱۰ بخش مختلف تولید قطعات مکانیکی خودکار، قطعات حرارتی، پرداخت شیمیایی، پرس کردن مواد منفجره، آزمایشگاه های سریع و انبار تشکیل یافته است. جهت راه اندازی و استحصال مهمات جنگی در این واحد تحقیقاتی از تجارب و امکانات نظامی کشورهایی چون آلمان، آمریکا، فرانسه، هلند، ایتالیا، بلغارستان، استرالیا، ترکیه استفاده شده و اخیرا ۴۵ دستگاه از پیشرفته ترین تجهیزات نظامی کشور تایوان نیز در این کارخانه استفاده شده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن