خانه / ایران / خانواده مهندس علیرضا فرشی: از دلایل بازداشت و اتهام وی بی خبریم

خانواده مهندس علیرضا فرشی: از دلایل بازداشت و اتهام وی بی خبریم

خانواده مهندس «علیرضا فرشی» ضمن رد شایعات مطرح شده در خصوص اتهامات بر علیه این فعال بازداشت شده آذربایجانی اعلام کردند از دلایل بازداشت و اتهام وی بی خبرند.

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق » خانواده آقای علیرضا فرشی در مراجعه فعالین آذربایجانی گفته اند متاسفانه ایشان پس از بازداشت هیچ گونه تماسی با خانواده و نزدیکان نداشته و علیرغم مراجعه به مقامات قضایی و امنیتی تاکنون از دلایل بازداشت و عنوان اتهامی ایشان اطلاعی داده نشده است.

نزدیکان مهندس فرشی انتشار برخی اخبار غیرموثق و مبهم در خصوص اتهام این فعال را شایعات بی اساس دانسته و احتمال دست داشتن نیروهای امنیتی در انتشار این اخبار جهت کاهش حساسیت عمومی به بازداشت این فعال باسابقه آذربایجانی را مطرح کرده اند.

این فعال مدنی آذربایجان روز چهارشنبه، ۱۸ دیماه ۹۸، توسط مامورین لباس شخصی در محل کارش در تهران دستگیر شد. ماموران پس از بازداشت آقای فرشی، به محل سکونت وی نیز در تهران مراجعه و کتابها و وسایل شخصی او را نیز ضبط کرده و با خود برده اند.

پیشتر، علیرضا فرشی در شعبه یک دادگاه انقلاب بهارستان به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت «روز جهانی زبان مادری» در اسفندماه سال ۹۲، در نسیم شهر تهران، به ۱۵ سال زندان و دو سال اقامت اجباری در باغملک خوزستان محکوم شده‌ بود.

علیرضا فرشی موسس کمپین آنلاین «بزرگداشت روز جهانی زبان مادری» است.

طی ماههای گذشته، سازمان عفو بین‌الملل طی بیانیه‌ای خواهان لغو حکم زندان و تبعید مهندس «علیرضا فرشی» شده بود.

دادگاه تجدیدنظر، علیرضا فرشی و سه تن دیگر از بازداشت شدگان «روز جهانی زبان مادری»، دوشنبه ۲ دیماه ۹٨ در شعبه ۵۴ تجدید نظر تهران به ریاست «قاضی بابایی» برگزار شد.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن