خانه / ایران / خانه زنان را خراب کردند که مسجد بسازند

خانه زنان را خراب کردند که مسجد بسازند

نامه ایی رسیده از یک شهروند

 روز پنجشنبه دوم شهریور ضربه نهایی را به خانه خورشید زدند و  کار را تمام کردند و بنای مسجد باشکوهی با خرابی این محل رقم خورد.  من از شما سوال میکنم خدا را خوش میآید که یک خانه به این محقری که به زنان بدبخت معتاد به جامعه برگشته اختصاص داده شده بود اینطوری بر سرشان خراب بشود. آیا خدا گفته برای ساختن خانه من سرپناه مردم را خراب کنید؟
این خانه کوچک خاک گرفته که نه

درب آن چنانی دارد و نه تابلویی تنها یک سرپناه بود، به خاطر ساختن مسجد عمدا خراب شد وگرنه مگر میشود که کاری را ناخواسته انجام بدهند. این خانه موی دماغشان بود و مدتها بود میخواستند خرابش کنند. تا حالا زورشان نرسیده بود حالا با حادثه آفرینی کارخودشان را کردند و اینجا تعطیل شد. و امید تعداد زیادی از زنان را نا امید کردند!

این مرکز کوچک در سالهای اخیر زنان بهبودیافته زیادی را در کارگاه هایش پذیرفته و زنان در این کارگاهها امید به زندگی از دست رفته خود را باز می یابند و از محل فعالیت های این چنینی بخش زیادی از نیروی از دست رفته خود را برای بازگشت به جامعه به دست می آورند.

مدیر خانه خورشید، خانم لیلا ارشد، در همان روز اعلام کرده بود که گودبرداری مسجد برای «خانه خورشید» بسیار آسیب‌رسان است. اتاق دندانپزشکی که سال گذشته برای اولین بار جهت ارئه خدمات به زنان HIV مثبت طراحی شده بود در معرض تخریب جدی قرار دارد و در صورت تخریب آن، زنان زیادی از این خدمات محروم خواهند شد. حالا با گذشت سه روز از انتشار خبر اوضاع وخیم تر شده است. با وجود هشدارهای ما مبنی بر گودبرداری غیراصولی ، همچنان این گودبرداری ادامه دارد و به ما اعلام شده که بهتر است برای جلوگیری از بروز اتفاق ناگواری ساختمان را تخلیه کنیم.

وی ادامه میدهد: در حال حاضر گروهی از شهرداری هب خانه خورشید آمده اند و توصیه شان به ما این است که به دلیل خطرناک بودن وضعیت چند روزی خانه را تعطیل کنیم تا ایمن سازی انجام شود. گرچه من چندان به صحبت هایی که شده است اطمینان ندارم. اما امیدوارم با انجام ایمن سازی مجددا خانه خورشید را بازگشایی کنیم.

 

منبع:آژانس ایران خبر

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن