خانه / عناوین اخبار / خامنه ای: در آمریکا هر خانواده ۱۵ الی ۲۰ بچه دارد در ایران کم فرزندی است!

خامنه ای: در آمریکا هر خانواده ۱۵ الی ۲۰ بچه دارد در ایران کم فرزندی است!

رهبر حکومت ایران؛ علی خامنه ای، در دیدار با گروهی از زوج های سپاهی با مقایسه آمریکا و ایران مدعی شد که «در آمریکا هر خانواده ۱۵ تا ۲۰ بچه دارد» و در نتیجه «خواهان افزایش جمعیت ایران» شد!.

امنه ای روز یکشنبه (۱۳ مرداد) مدعی شد: «شما ببینید، در بعضی از کشورهای غربی، مثلا در آمریکا، خانواده‌ای پانزده تا بچه دارند، بیست تا بچه دارند و از این قبیل، تشویق [هم] می شوند و هیچ کس مذمتشان نمیکند. امّا نوبت به کشور ما که می رسد، این طرف قضیه تشویق می شود، [یعنی] کم‌فرزندی و مانند اینها.»

او تصریح کرد: «مردم ایران و مقامات رده بالای حکومت از درخواست او برای افزایش جمعیت حمایت می کنند، اما مسئولین میانی درست عمل نمی کنند.»

رهبر ایران گفت که مردم به نظرش در خصوص افزایش جمعیت «گوش می کنند. البته مسئولین [رده] بالا می گویند قبول داریم اما مسئولین میانی درست عمل نمی کنند.»

او همچنین گفته است که در کشورهای غربی از جمله ایالات متحده آمریکا خانواده ای بین ۱۵ تا ۲۰ فرزند دارند و کسی با این کار مخالف نیست.

رهبر حکومت ایران افزود: «واقعا هم این جور است که اگر چنانچه عدد ملّت مسلمان – حالا در یک کشور اسلامی مثل کشور ایران یا در فضای اسلامی مثل امت اسلامی- زیاد باشد، این زمینه و امکان برای رشد و تعالی در آنها وجود دارد؛ یعنی وقتی که عدّه زیاد است، افراد صالح در آن قهرا زیادترند، توانایی‌ها قهرا بیشتر است.»

او مدعی شد: «امروز در دنیا آن کشورهایی که جمعیّت‌های زیادی دارند، به برکت آن به خیلی امکانات دست یافته‌اند؛ چین یک نمونه‌ است، هند یک نمونه‌ است؛ با اینکه مشکلاتی هم دارند امّا در عین حال خود این جمعیّت زیاد به عنوان یک ارزش اجتماعی، ارزش سیاسی، یک ارزش بین‌المللی برای آنها توانسته موفّقیّتهایی را به وجود بیاورد.»

بنا بر آمار رسمی دولت آمریکا، متوسط تعداد اعضای خانوار در آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی ۳.۴ بوده است. یعنی هر خانواده ۱.۹ فرزند دارد. در ایران حدود ۶۰ سال پیش هر زن در طول دوران باروری اش هفت فرزند داشت اما این عدد حالا به حدود ۱.۷رسیده است.

رهبر ایران در سال‌های اخیر چندین بار از سیاست‌های کنترل جمعیت در ایران انتقاد کرده و خواهان افزایش جمعیت شده است. به طور نمونه او در سال ۲۰۱۳ میلادی گفته بود که جمعیت ایران باید به جای ۷۵ میلیون نفر، دست کم ۱۵۰ میلیون نفر باشد.

این سخنان در حالی مطرح می شوند که مردم ایران در شدیدترین بحران اقتصادی و تورم لجام گسیخته زندگی می کنند. بیکاری، فقر و گرانی سرسام آور سلامتی و بنیان خانواده ها را به لرزه درآورده است.

بسیاری از کودکان کم سن و سال از سوتغذیه رنج میبرند، پشتبانی مالی و اجتماعی جهت تحصیل ندارند، مدارس فرسوده بر سر کودکان آوار می شوند و اعتیاد ، کار اجباری، تجاوز جنسی، اقدام به خودکشی، انواع بیماری ها و… جان کودکان را تهدید می کند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

کرونا در جهان؛ بیش از هفت میلیون مبتلا و ۴۰۰ هزار فوتی

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  بر اساس آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمریکا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن