خانه / ایران / خامنه‌ای: رئیس‌جمهور فرانسه یا خیلی ساده است و یا همدست آمریکایی‌هاست

خامنه‌ای: رئیس‌جمهور فرانسه یا خیلی ساده است و یا همدست آمریکایی‌هاست

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  علی خامنه‌ای، رهبر ایران امروز در دیدار با دانش آموزان و دانشجویان، مذاکره با آمریکا را حقیقتاً بی نتیجه برشمرد و تأکید کرد: برخی که مذاکره با آمریکا را حلّال مشکلات می دانند، صددرصد اشتباه می کنند و هیچ نتیجه ای از گفتگو با آمریکایی ها حاصل نخواهد شد، چرا که آنها یقیناً و قطعاً هیچ امتیازی نخواهند داد.

به گزارش “پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر ایران”، وی در ادامه با اشاره به اصرار دولت فرانسه به واسطه‌گری تصریح کرد: “رئیس جمهور فرانسه یک ملاقات با ترامپ را حلّال همه مشکلات ایران دانسته بود که باید بگوییم این شخص یا خیلی ساده است و یا همدست آمریکایی‌ها است”.

وی خاطرنشان کرد: طرف مقابل، نشستن مقامات ایرانی پشت میز مذاکره را به معنای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی می داند و از اصرار بر مذاکره این هدف را دارد که به جهانیان بگوید فشار حداکثری و تحریم ها سرانجام نتیجه داد و ایرانی ها به زانو درآمدند.

آیت‌الله خامنه‌ای گفت: اگر مسئولان جمهوری اسلامی ساده لوحی می کردند و به مذاکره می رفتند، از فشارها و تحریم ها هیچ چیزی کم نمی شد، بلکه راه برای طرح رسمی توقعات و تحمیل های جدید آمریکایی ها باز می شد.

وی افزود: اخیراً نیز با این که می دانستم نمی‌شود، اما برای امتحان و به منظور روشن شدن موضوع برای همگان، گفتم با وجود خطایی که آمریکایی‌ها با خروج از برجام مرتکب شدند، اگر همه تحریم ها را بردارند، می توانند در مجموعه برجام شرکت کنند اگرچه می‌دانستم که قبول نمی کنند و به همین صورت هم شد.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن