خانه / ایران / حمله به یک آخوند دیگر؛ اینبار در سیرجان

حمله به یک آخوند دیگر؛ اینبار در سیرجان

پس از حادثه‎ی حمله یک مرد جوان در متروی تهران به یک آخوند آمر به معروف که به زخمی شدن او و کشته شدن ضارب توسط نیروی انتظامی منجر شد، حالا گزارش‌ها حاکی از آن است که گروهی از مردم با قمه به خانه‏‌ی یک طلبه‌‏ی سیرجانی که امام جماعت مسجد روستای شریف آباد نیز می باشد حمله کرده و او را مضروب کردند و پا به فرار گذاشتند.
روستای شریف آباد در حومه شهر سیرجان است که سه کیلومتر تا شهر سیرجان فاصله دارد.
احمد اسلامی دهیار این روستا و هادی رضازاده مدیر حوزه علمیه برادران سیرجان با تایید این خبر اعلام کردند که رحیمی در پشت بام خانه باضربات سلاح سرد زخمی و پس ازساعتی بدن بی رمق وی توسط همسایه های مسجد پیدا شد. هنوز علت موضوع مشخص نیست و ضارب و یا ضاربان شناسایی نشده‌اند و تحقیقات بیشتر در دست انجام است.
وقوع این حادثه در حالیست که پس از ماجرای روز شنبه ۲۴ تیرماه در متروی شهرری مسوولان جمهوری اسلامی به شدت از افزایش برخوردهای خشن شهروندان نسبت به روحانیون نگران شده بودند و تعدادی از آنها از نهادهای امنیتی و قضایی خواسته بودند که این موضوع را بررسی و با آن به شدت برخورد کنند.

پس از حادثه متروی تهران پاسدار غلامحسین غیب‌پرور، رییس سازمان بسیج گفته بود «وظیفه‎ی دستگاه‌های مختلف و بخصوص دستگاه قضایی است تا از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت کند».

همزمان خبرگزاری فارس نیز در گزارشی با عنوان «زخم کهنه‌ای که دهان باز کرد» با اشاره موارد متعدد حمله به آخوندها در سال‌های اخیر پس از آنکه آنها اقدام به امر به معروف و نهی از منکر کردند از افزایش حمله به آمرین معروف ابراز نگرانی کرد.
اردیبهشت سال ۱۳۹۴ پس از افزایش برخورد فیزیکی افراد با روحانیون، قانون حمایت از «آمران به معروف و ناهیان از منکر» در مجلس شورای اسلامی به جریان افتاد.

 

 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن