خانه / بین الملل / حملات تند پادشاه عربستان و ترامپ به ایران

حملات تند پادشاه عربستان و ترامپ به ایران

ترامپ و ملک سلمان حاکمیت جمهوری اسلامی ایران را به حمایت از اختلافات فرقه‌ای و تروریست‌ها در منطقه متهم کردند. رئیس‌جمهور آمریکا گفت که کشورهای آگاه باید در همکاری با یکدیگر ایران را “منزوی” کنند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که هم‌اکنون در سفر عربستان سعودی به سر می‌برد، طی سخنانی در کنفرانس کشورهای عربی- اسلامی با حضور آمریکا در ریاض، جمهوری اسلامی ایران را به شدت مورد حمله قرار داد.

ترامپ: ایران حامی تروریسم است

ترامپ گفت که جمهوری اسلامی ایران مسئول بی‌ثباتی در خاورمیانه است. او افزود که ایران تروریست‌ها و دیگر گروه‌های افراطی را که عامل نابودی و آشوب هستند، آموزش می‌دهد و از نظر مالی تأمین می‌کند.

ترامپ افزود: «تا زمانی که ایران آماده نباشد که شریک صلح شود، کشورهای آگاه باید در همکاری با یکدیگر این کشور را منزوی کنند.»

رئیس‌جمهور آمریکا اظهار داشت که حکومت ایران به طور آشکار از “قتل عام و نابودی اسرائیل و مرگ بر آمریکا” سخن می‌گوید. 

ترامپ افزود که ایران به جنگ‌های فرقه‌ای در منطقه دامن زده است و “مسئول بی‌ثباتی در کشورهای لبنان، عراق و یمن” است. به گفته ترامپ مردم ایران نیز “قربانی” نظام حاکم در ایران هستند. رئیس جمهور آمریکا افزود که ایران “تمدنی بزرگ” دارد، اما رهبران این کشور توجهی به مردم خود ندارند.

ترامپ تصریح کرد که ایران از بشار اسد حمایت می‌کند و خطاب به سران کشورهای اسلامی گفت که آمریکا اما خواهان حل بحران سوریه است.

به گفته ترامپ ۹۵ درصد قربانیان تروریسم مسلمانان هستند. او به سران کشورهای عربی گفت که آمریکا آماده است در کنار کشورهای عربی با “هدفی واحد” علیه تروریسم و تندروی مقابله کند. ترامپ کشورهای اسلامی را برای مبارزه با تروریسم به  همکاری و اتحاد عمل فراخواند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

شهادت دو سرباز ترک در حمله تروریستها

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌   در نتیجه حمله ترتیب یافته به یک …

یک نظر

  1. تعقيب: Cialis 20mg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن