خانه / ایران / حمایت دروازه بان قشقایی تیم نود ارومیه از عملیات ضد تروریستی ترکیه

حمایت دروازه بان قشقایی تیم نود ارومیه از عملیات ضد تروریستی ترکیه

«مهدی خسروی» دروازه‌بان باشگاه دوخسان اورمیه به پست بازیکن کرد استقلال واکنش نشان داد و از عملات ضدتروریستی ترکیه حمایت کرد.

«مهدی خسروی» بازیکن تورک قشقایی 90 اورمیه ضمن حمایت از عملیات ضدتروریستی ارتش ترکیه با انتشار پستی در اینستاگرام خطاب به «ووریا غفوری» بازیکن کرد تیم استقلال تهران نوشت: «آقای غفوری اگر تورکیه و اردوغان با کردها مشکل داشتند میلیون ها کرد مهاجر را در خاک خودشان راه نمی دادند.»

او افزود: «ترکیه با تروریستها مبارزه می کند و تروریست نژاد نداره، اگر غیرت دارید، اگر ذره ای انسانیت در وجودتان باشد می فهمید.»

این بازیکن قشقایی پرچم تورکیه را نیز در این پست خود قرار داد و به ترکی نوشته «یاشاسین تورک میلتی»

پیشتر «ووریا غفوری» با تحریف واقعیات مربوط به عملیات ضدتروریستی ارتش ترکیه بر علیه گروههای تروریستی کردی در شمال سوریه، ترکیه را به «قتل عام کردها» متهم کرده و رسما از کلمه «روژاوا» که اصطلاح اطلاقی گروههای تروریستی کردی به غرب آذربایجان است استفاده نموده بود.

 در همین ارتباط باشگاه حکومتی استقلال تهران دیروز با انتشار پستی به زبانهای فارسی و کردی در صفحه رسمی این باشگاه، ضمن حمایت از اظهارات سخیف بازیکن کردزبان این تیم، عملیات ضدتروریستی ترکیه را محکوم کرد.

 

فدراسیون فوتبال ایران مخالفتی با اظهارات جانبدارانه بازیکنان و باشگاههای حکومتی استقلال و پرسپولیس تهران نمی کنند این در حالیست که همین فدراسیون دیروز «مهدی ببری» بازیکن ترک تیم تیراختور آذربایجان را به دلیل حمایت از عملیات ضدتروریستی ترکیه تا اطلاع ثانوی از حضور در میادین ورزشی محروم کرد.

اقدامات ترک ستیزانه دولت ایران و جانبداری مقامات و سازمانهای این کشور از گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د و مخالفت آنها با عملیات ضدتروریستی ارتش ترکیه، خشم شهروندان تورک را در ایران برانگیخته است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

توهین به ترکان قشقایی در کتاب نسل بیقرار

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق »  این کتاب که درقالب یک رمان تاریخی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن