خانه / ایران / حمایت جبهه ترکمنان عراق از خودمختاری کرکوک

حمایت جبهه ترکمنان عراق از خودمختاری کرکوک

علی مهدی، سخنگوی جبهه ترکمنان عراق در گفتگو با خبرگزاری آناتولی در رابطه با نحوه اداره کرکوک اعلام کرد: از مدل خودمختاری برای کرکوک حمایت می‌کنیم.

وی با تاکید بر این که جبهه ترکمنان عراق در پی دستیابی به یک راه‌حل در کرکوک است گفت:

«ترکمنان هرگز با کردها دشمن نبوده و علیه هیچ کس اقدام مسلحانه نکرده‌اند. عامل اصلی وضع کنونی عراق، سیاست عامدانه آمریکاست. این کشور هیچ‌ وقت خواستار وحدت و رفاه در عراق نبوده است.

هیچ ترکمنی در عراق، مدیرکل، استاندار یا رئیس مجلس نیست. جمعیت واقعی ما، دوسوم جمعیت کردهاست. اگر ترکیه در سال 2003 همراه با آمریکا وارد عراق و ‘لایحه مجوز یکم مارت’ تصویب می‌شد، امروز 6 میلیون ترکمن در اینجا بود.

بارزانی با برگزاری همه‌پرسی جدایی با آتش بازی کرد. ترکیه، ایران و عراق متحد شدند. در مرزها رزمایش انجام می‌شود. مخالفت امریکا، اسرائیل و اروپا با این همه‌پرسی نیز حقیقت ندارد.

هدف این‌ دولت‌ها تجزیه ترکیه، عراق، سوریه و ایران است. این اهداف را چگونه پیش می‌برند؟ البته با مزدوران نظامی مانند داعش و بارزانی. متاسفانه بیش از هر کسی ما از این اتفاق متضرر می‌شویم.

گروه تروریستی داعش وارد تلعفر با جمعیت صددرصد ترکمان شد. در حال حاضر 300 تا 400 هزار ترکمان به کربلا، نجف، کرکوک، شمال عراق، آنکارا و استانبول مهاجرت کرده اند

این مطلب را شیر کنید

Check Also

آزادی مشروط منصوری در رومانی؛ دادگاه به ایران مهلت یک ماهه داد‎

 به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  دادگاهی در شهر بخارست رومانی تصمیم‌گیری درباره استرداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن