خانه / ایران / حبیب ساسانیان فعال ملی – مدنی آزربایجان جنوبی به اعتصاب غذایش پایان داد

حبیب ساسانیان فعال ملی – مدنی آزربایجان جنوبی به اعتصاب غذایش پایان داد

بنابر اخبار موثق از زندان تبریز حبیب ساسانیان که از ۲۲ خرداد ماه در اعتراض به بی‌قانونی مسئولین قضایی در اعتصاب غذایی بسر میبرد و از تاریخ ۷ مرداد دست به اعتصاب خشک زده بود، و در شرایط خطرناکی بسر می‌برد  و این گفته خویش را که در شروع اعتصاب بیان کرده بودند قوت می بخشند« تا ایستگیمه چاتینجا اعتراضیم‌دان دؤنمرم و تا اؤله‌نه کیمی ایستکلریمدن کئچمرم و اگر لایق اولسام وطن یولوندا شهادت چاتارام»

در چنین شرایطی مسئولین قضایی و زندان تبریز از ترس شهادت این فعال مدنی و خشم ملت آزربایجان که پشتیبان فرزندان خویش میباشند، به تکاپو افتاده و ضمن تماس با خانواده حبیب از ایشان و … برای شکستن اعتصاب حبیب کمک خواسته‌اند.
و امروز هم حبیب ساسانیان فعال ملی – مدنی آزربایجان پس از ۵۴ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد و با تامین وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی به طور موقت آزاد خواهد شد  قبلا این مبلغ یک میلیارد تومان بود.

خاطر نشان میشویم حبیب ساسانیان  در مورخه ۲۶ اردیبهشت ماه سال ۹۵ همراه پنج فعال ملی  تورک آزربایجان جنوبی دیگر در شهر اردبیل بازداشت شد. در اوایل تیرماه سال گذشته رئیس کل دادگستری آزربایجان شرقی این فعالان را «اعضای باند ۶ نفره جاسوسی گامو» معرفی کرد.

منبع: گونئی نیوز

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن