خانه / ایران / جهانگرد آذربایجانی سفر دور دنیا را با شتر دوکوهانه آغاز کرد

جهانگرد آذربایجانی سفر دور دنیا را با شتر دوکوهانه آغاز کرد

دکترمحمد امیری رودان که قصد دارد این سفر سخت و مسیر طولانی را به دور دنیا طی کند روز شنبه گفت: این سفر توسط سازمان خواروبار جهانی فائو و با همکاری سازمان تحقیقات امور دام کشور برنامه ریزی شده است.

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  وی قصد دارد از طریق مرز جمهوری آذربایجان از کشور خارج شده و پس از رسیدن به شهر رم از طریق آمریکای لاتین ،آمریکای جنوبی ،آفریقا و اقیانوسیه به سواحل خلیج عربی بازگردد.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل نیز روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شتر حاصل از انتقال جنین که در زمان تولد به بهنیا شهرت یافت، اکنون مرکب جهانگرد آذربایجانی است تا در مجامع بین المللی نسبت به معرفی قابلیت های علمی منطقه و جلب توجه مردم کره زمین جهت حفظ این گونه حیوان نادر نقش آفرینی کند.

دکتر حسین کربلایی خیاوی افزود: شترهای دو کوهانه استان اردبیل به عنوان ذخائر ژنتیکی و جزو سرمایه های ملی  محسوب می شوند که نسل آن متاسفانه در خطر انقراض قرار گرفته است.

او اظهارداشت: در حال حاضر از حدود ۲۰۰ نفر شتر دوکوهانه ایران ۱۵۱ نفر در مشگین شهر و بیله سوار نگهداری می شوند و در سال های اخیر اقدامات خوبی جهت تولید و تکثیر شتر دوکوهانه در استان انجام شده است.

موطن شترهای دوکوهانه آذربایجان به عنوان ذخیره ژنتیکی دامی ارزشمند در استان اردبیل و در شهرستان های بیله سوار و مشگین شهر است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

۴۲ تن در شمال ایران به اتهام شیطان پرستی دستگیر شدند

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری مازندران گفته است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن