خانه / ایران / جزئیات حکم اولیه متهمان پرونده فساد شورا و شهرداری تبریز

جزئیات حکم اولیه متهمان پرونده فساد شورا و شهرداری تبریز

دادستان عمومی و انقلاب تبریز، حبس، انفصال از خدمت، جزای نقدی و رد مال ناشی از اختلاس یا ارتشا را مجازات صادره برای متهمان پرونده فساد مالی شورای شهر و شهرداری تبریز عنوان کرد.

موسی خلیل‌اللهی در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به سئوالی در خصوص اعلام جزئیات حکم متهمان پرونده فساد مالی شورای شهر و شهرداری تبریز اظهار کرد: چون هنوز حکم پرونده قطعی نشده نمی‌توانیم جزئیات را بگوییم اما دادگاه بدوی متهمان را به حبس، جزای نقدی، انفصال از خدمت و رد مال اختلاس یا ارتشا محکوم کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب تبریز تعداد متهمان این پرونده را ۴۴ نفر اعلام کرد و گفت که بخشی از متهمان مربوط به شورای شهر، کارکنان شهرداری و بخشی نیز مربوط به افراد بیرون از شهرداری تبریز است.

خلیل‌اللهی همچنین با اشاره به صدور کیفرخواست پرونده پزشک تبریزی که به قتل عمد همسر و مادر بزرگش متهم است، افزود: این پرونده به دادگاه کیفری یک استان ارسال شده اما هنوز محاکمه نشده است.

دادستان تبریز با بیان اینکه تاریخ محاکمه هنوز مشخص نشده است ادامه داد: در ارتباط با این پرونده یک استعلامی صورت گرفته که هنوز پاسخ آن نیامده است. بعد از وصول پاسخ استعلام، تاریخ محاکمه مشخص می‌شود.

به گزارش تسنیم، هفته های پایانی سال ۹۴ بود که خبر بازداشت دو عضو شورای شهر تبریز به دلیل فساد مالی و اختلاس از سوی رسانه‌ها منتشر شد و چندی نگذشت که دامنه دستگیری‌های این پرونده گسترش یافت و علاوه بر چند تن از اعضای شورای شهر، برخی از کارکنان شهرداری هم دستگیر شدند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن