خانه / ایران / جدل و درگیری لفظی در مناظره انتخابات ریاست جمهوری

جدل و درگیری لفظی در مناظره انتخابات ریاست جمهوری

جهانگیری و روحانی در یک سمت محمد باقر قالیباف در سمت دیگر!

میرسلیم و هاشمی طبا و رئیسی تماشاگر این جدل …

دراولین  مناظره محمد باقر قالیباف  توسط جهانگیری متهم شد به تفکر نظامی و برخورد نظامی که قصد برخورد نظامی و گاز انبری با موضوعات اجتماعی دارد .آقای قالیباف نیز در مقابل این اتهام دولت آقای روحانی را مورد اتهام قرار داد که دولت روحانی دولتی است ثروتمند پرور و فقط چهار درصد سود میبرند. ایشان دولت آقای روحانی را دولت چهار درصدی خواندند.

در دقایق ابتدایی این مناظره، اسحاق جهانگیری این پرسش را مطرح کرد که چه کسانی به سفارت عربستان حمله کردند و باعث شدند سفر ۷۰۰ هزار شیعه عربستانی به ایران متوقف شود.

معاون اول آقای روحانی اما به این اتهام بسنده نکرد و در موضوع حمله به سفارت عربستان نیز محمد باقر قالیباف را متهم کرد.و با سوال های معنی داری چون : چه کسانی به سفارت عربستان حمله کردند؟ افراد حمله کننده الان و قبلا در ستاد کدام نامزد بوده اند ؟ آقای قالیباف را در این خصوص مسول دانست. اشاره آقای جهانگیری به حسین کرد میهن است، که حمله به سفارت عربستان را سازماندهی کرد و حضور وی در ستاد قالیباف! 

آقای قالیباف در پاسخ به این اتهام ، و در مقابل این حمله  لفظی شرکت کردن آقای جهانگیری در انتخابات را یک دستاویز سیاسی بودن معنی کرد و به شدت از وی انتقاد کرد.

جهانگیری نیز با انتقاد از اصولگرایان خود را نامزد جناح اصلاحات دانست و در پاسخ به قالیباف گفت که آمده است تا نشان دهد چه بر سر اصلاحات آورده اند ، و با اشاره ای به جریانات هشتاد و هشت جناح اصولگرایی و در راس آن دولت احمدی نژاد را متهم به خانه نشین کردن سران اصلاحات کرد . وی همچنین با انتقاد از این که جناح شما با رفسنجانی و ناطق چه کرده اند .وی را به ناتوانی در شهرداری تهران متهم کرد  .

آقای جهانگیری ضمن انتقاد از اتهامات آقای قالیباف به دولت حسن روحانی مبنی بر عملکرد غیر علمی و قدیمی افزود: « یک‌جوری حرف می‌زنید که انگار مسوول کل عالمید ، آقای قالیباف ما در دانشگاه‌های معتبر داخلی درس خوانده‌ایم. ما که در صنعتی شریف و علوم تحقیقات درس خوانده‌ایم آیا ما مدیریت ۶۰ سال پیش را داریم؟ آقای قالیباف با روحیه نظامی نمی‌شود کلانشهری مثل تهران را اداره کرد، بلکه باید رویکرد علمی داشته باشیم».

حسن روحانی نیز به شدت آقای قالیباف را متهم کرد که مجوز ساخت برج‌های بیست طبقه را در کوچه‌های ده متری را داده و اینکه  اگر دولت یازدهم  بر سر کار نبود، فضا و شبکه های مجازی و اینترنتی  مسدود شده بود و نامزدهای انتخابات نیز نمی‌توانستند از این فرصت برای تبلیغ خود از آن استفاده کنند.

محمد باقر قالیباف، نیز حسن روحانی را متهم کرد که وعده چهار میلیون شغلی که در دوره قبل داده است به کجا رفته است.

حسن روحانی نیز در پاسخ به قالیباف سخنان قالیباف را فطع کرد و  گفت که ادامه ندهید این سخنان در یک سایت گمنام مطرح شده و دروغ است و او هیچگاه این وعده را مطرح نکرده است. اما قالیباف مطرح کرد و دقایقی بعد حسن روحانی باز ادامه داد که ما برای کمک به مردم آمده ایم نه برای این  دورغ سازی و شکست دادن حریف . آقای قالیباف، نیز در ادامه  حسن روحانی را شخصی فارغ از صداقت دانست وعده حل مشکلات  در صد روز را میدهد و بعد تکذیب میکند.و حسن روحانی را متهم کرد به اینکه از بابک زنجانی حمایت کرده است. در شبی که قالیباف تنها ماند  جهانگیری برای تکمیل این برتری مناظراتی باز هم حسن روحانی را یاری داد و گفت  که : دولت یازدهم نگاه آمرانه، غیرعلمی و خشن به موضوعات اجتماعی به خصوص موضوعات اخلاقی را تغییر داده است.

حاشیه  شب اول مناظرات اینگونه بود تا پیام لطیف و طنز زیر در شبکه های اجتماعی و برخی کانال های  خبری در تلگرام انتشار یابد :

 راند اول مناظره با برتری جهانگیری و روحانی و با مصدومیت قالیباف تمام شد

هاشمی طبا توپ جمع کن بود ….

میرسلیم واسمون شعر خواند ….

رئیسی هم بود

این مطلب را شیر کنید

Check Also

انتخابات جمهوری ترک قبرس ژانویه برگزار خواهد شد

پارلمان جمهوری ترک قبرس شمالی لایحه پیشنهادی حزب اتحاد ملی و توفان ارهورمان، رئیس حزب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن