خانه / عناوین اخبار / ثبت «بیشترین» شمار موارد ابتلا به کووید-۱۹ در جهان طی یک روز

ثبت «بیشترین» شمار موارد ابتلا به کووید-۱۹ در جهان طی یک روز

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید٬ طی ۲۴ ساعت منتهی به نخستین روز خرداد ماه بیشترین شمار موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از آغاز همه‌گیری، از کشورهای مختلف جهان به این نهاد گزارش شده‌است.

به گفته این سازمان طی شبانه‌روز گذشته ۱۰۶ هزار مورد ابتلا به کووید-۱۹، بیماری ناشی از شیوع ویروس کرونای جدید گزارش شده‌است.

البته سازمان جهانی بهداشت راسا قادر به راستی‌آزمایی آمار و ارقام نیست و تنها آن‌چه مقام‌های رسمی یا نهادهای مربوط در کشورها ارائه می‌کنند را بازتاب می‌دهد. با این حال شبانه‌‌روز گذشته بیشترین شمار رسمی در سراسر جهان ثبت شده‌است.

به گفته سازمان وابسته به ملل متحد نزدیک به دو سوم موارد گزارش‌شده مربوط به چهار کشور می‌شود. با این حال تدروس آدانوم، رئیس این نهاد، در جریان کنفرانس خبری روز چهارشنبه، خود نامی از این چهار کشور نبرده است.

در حال حاضر بیشترین شمار موارد ابتلا، ثبت‌شده و یا گزارش‌شده، از سوی دانشگاه جانز هاپکینز در آمریکا، مربوط به چهار کشور ایالات متحده، روسیه، برزیل و بریتانیا می‌شود؛ داده‌های سازمان جهانی بهداشت نیز حاکی‌ست همین چهار کشور در صدر موارد ثبت ابتلا به کووید-۱۹ قرار دارند.

موضوع دیگری که در مورد آن مجددا هشدار داده شده، افزایش شمار موارد ابتلا در کشورهای در حال توسعه و فقیر است. هرچند بسیاری از کشورها در اروپا، شرق آسیا، و مناطق دیگر در حال کاستن از محدودیت‌ها و مقررات ترددی هستند.

داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز حاکی‌ست شمار موارد ابتلا به کووید-۱۹ در جهان در حال رسیدن به پنج میلیون نفر است.

آمار دانشگاه جانز هاپکینز در بامداد اول خرداد ماه به وقت تهران؛ شمار مبتلایان به مرز پنج میلیون نفر رسیده در حالی‌که شمار درگذشتگان از ۳۲۷ هزار نفر فراتر رفته است
آمار دانشگاه جانز هاپکینز در بامداد اول خرداد ماه به وقت تهران؛ شمار مبتلایان به مرز پنج میلیون نفر رسیده در حالی‌که شمار درگذشتگان از ۳۲۷ هزار نفر فراتر رفته است

دکتر مایک رایان، مدیر برنامه‌های اضطراری سازمان جهانی بهداشت، به خبرنگاران گفته به‌زودی «به نقطه تراژیک یعنی پنج میلیون ابتلا در سراسر جهان» می‌رسیم.

تدروس نیز افزوده «مسیری طولانی در برابر ماست» و افزوده «ما عمیقا نگران افزایش شمار مبتلایان در کشورهایی با درآمد متوسط و اندک هستیم».

در حالی‌که شمار بیماران رویت‌شده در کشورهایی مانند هند روندی فزاینده را طی می‌کند، در برخی کشورهای آمریکای لاتین مانند پرو، مکزیک یا شیلی، نزدیک به یک هفته است که روزی بیش از دو هزار مورد ثبت می‌شود.

https://twitter.com/WHO/status/1263129930172416002
این مطلب را شیر کنید

Check Also

کرونا در هرمزگان؛‌ تخت‌های آی‌سی‌یو بیمارستان‌های بندرعباس کاملا پر شده است

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  فریدون همتی، استاندار هرمزگان با ابراز نگرانی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن