خانه / ایران / توهین نژادپرستانه به ترک ها در مجلس ایران و پاسخ قاطع نماینده مرند + فیلم

توهین نژادپرستانه به ترک ها در مجلس ایران و پاسخ قاطع نماینده مرند + فیلم

نماینده مرند به توهین نژادپرستانه یک نماینده مجلس ایران به ترک ها اعتراض کرد و گفت اگر ما ترک ها نبودیم معلوم نبود چه بلایی سر شهر شما می آمد.  

«محمد حسن‌نژاد» امروز یکشنبه، ۱۰ شهریورماه ۹۸، در نشست علنی مجلس ایران در پاسخ به نطق نژادپرستانه و توهین آمیز «علی گلمرادی» نماینده ماهشهر، امیدیه و هندیجان گفت: «آقای گلمرادی در نطق خود مثلی به کار بردند که اگر آقای روحانی عزت ملی را در نظر نگیرند و در مقابل خارجی ها کوتاه بیایند ره به ترکستان می برد یعنی ترک ها را معادل وطن فروشی و بی غیرتی دانست.»

نماینده مرند با اشاره به اینکه اگر از ادبیات و تاریخ سر در نمی آورید در جریان باشید از نظر جغرافیایی جنوب غرب شیراز کعبه و شمال شرق آن ترکستان بوده است، افزود: «هرمثلی را نباید در هرجایی به کار برد، متاسفانه در صدا و سیما نیز از این ضرب المثل استفاده می شود.»

حسن‌نژاد با بیان اینکه ترک ها نماید غیرت هستند گفت: «اگر لشگر عاشورا(آذربایجان) نبود مشخص نبود هندیجان، ماهشهر و حوزه انتخابیه امیدیه شما چه وضعیتی داشت.»

نماینده مرند گفت: «هنوز پیکر شهید باکری ما در آب های خلیج فارس است. اگر ما(ترک‌ها) نبودیم مشخص نبود روس ها چه بلایی بر سر این مملکت می آوردند، اگر ترک های ستارخانی نبودند مجلسی وجود نداشت که شما پشت تریبون آن به ترک ها توهین کنید.»

حسن نژاد خطاب به رئیس مجلس ایران تاکید کرد: «برای همیشه باید این موضوع تمام شود، اگر کسی اشتباهی بکند و من بگویم ره به لرستان است، خوب است؟» نماینده مرند در پایان خواستار عذرخواهی این نماینده نژادپرست مجلس ایران شد.

نژادپرستی و ترک‌ستیزی در طول یکصد سال گذشته توسط حکومت های پهلوی و جمهوری اسلامی در ایران نهادینه شده و ترک ها در این کشور بصورت سیستماتیک مورد تحقیر و توهین های نژاپرستانه قرار می گیرند.

در رسانه ها و مطبوعات رسمی ایران نیز، تاریخ و هویت ترک ها مورد تحریف قرار می گیرد. در ورزشگاه های تهران نیز «مرگ بر ترک» به یکی از شعارهای اصلی هواداران فارس بدل شده است.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن