خانه / بین الملل / توافق پنهانی گروه‌های تروریستی پ.ک.ک و داعش

توافق پنهانی گروه‌های تروریستی پ.ک.ک و داعش

یک شبه نظامی ایزدی از خانواده ای شناخته شده در شهرستان سنجار عراق که به دلایل امنیتی مایل به ذکر نامش نبود، در گفتگو با خبرگزاری آناتولی به شرح مشاهدات خود در زمان عضویت در گروه ترویستی پ.ک.ک و اتفاقاتی که شاهد آن شده بود، پرداخت.

وی در این زمینه اظهار داشت:

پس از حمله گروه تروریستی داعش در ماه اوت 2014 به ایزدیان سنجار، در دام پ.ک.ک که از خلاء امنیتی ایجاد شده سواستفاده می کرد، افتادم. در اردوگاه های نظامی این گروه حدود دو سال و 4 ماه به صورت فعال شرکت داشتم.

در طول این مدت متوجه شدم که پ.ک.ک برای به دست آوردن برخی مناطق مرزی شنگال ( سنجار) با داعش به توافق رسیده است. پ.ک.ک می خواست برای راضی نگه داشتن ایزدیان با توافق داعش از برخی مناطق عقب نشینی کند و بدین ترتیب نشان دهد که در حال جنگ با داعش است.

پس از آنکه توافق پنهانی طرفین برملا شد، من را تهدید به مرگ کردند. مسئولان بلندپایه پ.ک.ک روابط خود با داعش را انکار نکرده و از من نیز خواستند سکوت اختیار کنم.

میان شبه نظامیان پ.ک.ک در سنجار و فرماندهان نظامی ایران روابط محکمی برقرار است. پ.ک.ک همواره سعی می کند رابطه خود با ایران را مخفی کند.

فرماندهان ایرانی هنگام بازدید از سنجار سعی می کردند ایزدیان را از اردوگاه های نظامی دور نگه دارند. فقط مقامات مافوق پ.ک.ک با مقامات نظامی ایرانی دیدار می کردند.

تاکنون حدود هزار ایزدی خلع سلاح شده اند، اما 260 ایزدی همچنان در صفوف پ.ک.ک هستند. آنها هم باید سلاح را کنار بگذارند. اغلب ایزدیان می دانند که پ.ک.ک در راستای منافع مردم کرد حرکت نمی کند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

اعتراض شدید ترکیه به توافق سازمان ملل با پ.ک.ک

ترکیه مراتب اعتراض خود نسبت به امضای «برنامه عملیاتی» سازمان ملل متحد با «فرهاد عبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن