خانه / ایران / توافق ایران و ترکیه جهت تامین امنیت مرزهای دو کشور

توافق ایران و ترکیه جهت تامین امنیت مرزهای دو کشور

ارتشبد خلوصی آکار و سرلشکر محمدباقری روسای ستاد مشترک نیروهای مسلح ترکیه و ایران بعد از دیدار دوجانبه خود در تهران در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشتند که دو کشور در زمینه تامین امنیت مرزهای دو کشور توافق کرده اند.

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ترکیه سپس درباره دیدار مذکور تصریح کرد:

«ترکیه و ایران سابقه دوستی و برادری دیرینه دارند. در چهارچوب این اشتراکات درباره مسائل مختلف منطقه حساسیت داریم و به طور متقابل هماهنگی انجام می دهیم.

علاوه بر همکاری سیاسی و اقتصادی که داریم، سعی می کنیم همکاری نظامی را گسترش دهیم. مبارزه با تروریست و تامین امنیت مرزی به طور متقابل با یکدیگر به توافق رسیده ایم».

سرلشکر باقری، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران نیز در این نشست خبری نیز گفت:

«امیدوارم این سفر که در ادامه سفر من به ترکیه است موجب همکاری بیشتر دو کشور فراهم شود. در مورد تهدیدات مشترک دو کشور و موضوعات مختلف منطقه وجود دارد مذاکره کردیم.

درباره مساله همه پرسی کردستان عراق گفتگو کردیم. دو کشور مواضع یکسان با تاکید بر یکپارچگی و تمامیت ارضی عراق داریم. عدم قبول نتایج این همه پرسی را با یکدیگر بحث کردیم و مواضع مشترک داریم. امیدواریم عراق و سوریه نیز هر چه زودتر به امنیت و آرامش برسند.

درباره همکاری نیروهای مسلح با سایر نیروهای مسلح کشورهای مسلمان، کمک به مردم میانمار و تلاش برای اینکه این اتفاقا برای مردم مسلمان جهان نیفتد گفت و گو کردیم.

نیروهای مسلح دو کشور من‌بعد همکاری های گسترده تری در مسائل آموزشی، حضور در رزمایش های همدیگر، امنیت مرزها و تبادل تجربه ها با همدیگر خواهند داشت. امیدواریم با سفر جناب آقای اردوغان رئیس جمهور ترکیه به ایران همکاری دو کشور در همه ابعاد گسترش یابد».

این مطلب را شیر کنید

Check Also

آزادی مشروط منصوری در رومانی؛ دادگاه به ایران مهلت یک ماهه داد‎

 به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  دادگاهی در شهر بخارست رومانی تصمیم‌گیری درباره استرداد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن