خانه / ایران / تلاش برای ممانعت از حضور حداکثری هواداران تیراختور مقابل استقلال

تلاش برای ممانعت از حضور حداکثری هواداران تیراختور مقابل استقلال

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  به نقل از گوناز تی وی ، فدراسیون فوتبال ایران در راستای ممانعت از حضور صد هزار نفری هواداران تراکتور مقابل تیم حکومتی استقلال تهران و دادن سلام نظامی به سربازان ارتش ترکیه، زمان بازی این دیدار را تغییر داد.

دیدار تیم تیراختور آذربایجان مقابل تیم حکومتی استقلال طبق برنامه قرار بود ساعت ۱۵:۳۰ روز جمعه ۱۰ آبانماه ۹۸، در «قوردلار دره‎سی» تبریز برگزار شود اما دیروز شنبه سازمان لیگ فوتبال ایران زمان این دیدار را به ساعت ۱۸ عصر همان روز موکول کرد.

در روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر این توطئه فدراسیون فوتبال ایران به بیرون درز کرده بود و هواداران تیراختور بشدت با تغییر زمان بازی مخالف بودند. کانال بزرگ تلگرامی تیراختور نیز در همین ارتباط یک نظرسنجی راه اندازی کرد که در آن شصت درصد شرکت‌کنندگان مخالف تغییر زمان این دیدار بودند.

 

مخالفان معتقدند با توجه به اینکه هواداران تیراختور از شهرهای مختلف کشور خود را به تبریز می رسانند، برگزاری دیدار در ساعت ۱۸، با توجه به فصل پاییز و سرد شدن و تاریکی زود هنگام هوا، مشکلات زیادی را برای هواداران به وجود می آورد.

هواداران آذربایجانی از روزهای گذشته خود را برای این دیدار حساس آمده می کنند و قرار است در این حماسه صدهزار نفری ترکان آذربایجان‌جنوبی با هدف حمایت از عملیات ضدتروریستی ارتش تورکیه در شمال سوریه و محکوم کردن تروریسم کوردی، به احترام سربازان تورک ایستاده و سلام نظامی بدهند.

همچنین در این دیدار شعارهایی مانند «یاشاسین تورکیه – محو اولسون پ.ک.ک» سر داده خواهد شود.

مسئولان ورزشی و امنیتی ایران به هنگام بازی تیم های حکومتی پرسپولیس و استقلال مقابل تیم تیراختور در تبریز، با سنگ اندازی های مختلف از جمله تهدید تلفنی هواداران، مسدود کردن راههای ارتباطی، ایجاد ایست های بازرسی و… سعی می کنند مانع از حضور حداکثری هواداران تیراختور در ورزشگاه شوند.

لازم به ذکر است سلام نظامی بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه مقابل تیم های فرانسه و آلبانی خشم ترک‌ستیزان و حامیان گروههای تروریستی کوردی را برانگیخته است. تلویزیون فرانسه نیز سلام نظامی بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه در دقیقه ۸۲ بازی و پس از زدن گل مساوی به فرانسه را سانسور کرد.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن