خانه / بین الملل / ترکمن‌های عراق همه پرسی اقلیم کرد را به رسمیت نخواهند شناخت

ترکمن‌های عراق همه پرسی اقلیم کرد را به رسمیت نخواهند شناخت

ارشد صالحی رئیس جبهه ترکمن‌های عراق اعلام کرده است که نتایج همه‌پرسی اداره اقلیم کرد شمال این کشور را به رسمیت نخواهند شناخت و ترکمن‌های کرکوک مصمم هستند تا فردا برگزاری همه پرسی را تحریم کنند.

ارشد صالحی،طی نشست خبری اعلام کرده است: کسی به درخواست ما مبنی بر عدم برگزاری رفراندوم در مناطق ترکمن‌ نشین گوش نداده است. نتایج این همه‌پرسی که مغایر با قانون اساسی عراق است و بسیاری از طرف‌ها با برگزاری آن مخالف هستند را به رسمیت نخواهیم شناخت.

وی ضمن تاکید بر اینکه هیچ یک از ترکمن‌های کرکوک به پای صندوق‌ها نخواهند رفت، گفته است که ترکمن‌ها همه‌پرسی اداره اقلیم کرد شمال عراق را تحریم خواهند کرد.

صالحی بیان داشته است: دیگر مسئولیت حفظ امنیت جانی ترکمن‌ها در کرکوک و سایر مناطق بر عهده حکومت مرکزی است. نیروهای وابسته به حکومت مرکزی عراق باید از شهروندان‌مان محافظت کنند.

او همچنین تصریح کرده است: نیروهای امنیتی وابسته به پیشمرگه و احزاب سیاسی کرد در کرکوک امنیت ترکمن‌ها را تامین نمی کنند. نیروهای پیشمرگه در کرکوک به دلیل اختلافات سیاسی میان ترکمن‌ها و کردها تنها از کردها حفاظت می کنند.

رئیس جبهه ترکمن‌های عراق در پایان سخنانش اضافه کرده است که به خاطر تامین امنیت جانی ترکمن‌ها از نیروهای خارجی و طرف‌های بین‌المللی درخواست پشتیبانی خواهند کرد.

گفتنی است مسعود بارزانی، رئیس اداره اقلیم کرد شمال عراق و نمایندگان احزاب سیاسی این منطقه 7 ژوئن گذشته توافق کردند که رفراندوم استقلال اداره اقلیم کرد شمال عراق در 25 سپتامبر 2017 برگزار شود.

 

منبع: میکروفون نیوز

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن