خانه / در حاشیه / ترور بيولوژيكى خدايار
محمدرضا لوایی

ترور بيولوژيكى خدايار

بار اول كه زنگ زد صداى شكسته و بيمارش در اعماق استخوانهايم ليز خورد و شكست.
» مى خواهم ببينمت استاد. »

حقيقتش او را نمى شناختم و نمى دانستم. بعدش كه قرار گذاشتيم در اسگى شهير رو به رويم جوانى نشست از نسل جديد حركت ملى كه از فرط كمى وقت پيوسته دردهايش را با هيجانى دردآلود برايم مى سرود.

خدايار تيمورى جوانى است كه براى من مثل ديگر جوانان جديد حركت، تمثيل حركت ملى است. محجوب و بى ريا ديدمش. اما بر درونش مرگ را چپيده اند.

جنايتكاران او را نيز مثل اكثر فعالان گمنام و آشناى حركت، ترور بيولوژيكى كرده اند. او رازها و دردهايش را با من در ميان گذاشت و من او را ديدم كه در چشمهاى كودكش روز به روز آب مى شود و كسى را ياراى و توان كمك نيست.

نفوذى هاى كثيف ترور و جنايت ، امثال خدايارها را صرفاً به خاطر انديشه هايشان، به خاطر آزربايجان جان و زبانشان ترور بيولوژيكى مى كنند.

در داخل وطن فعالان جوان و موثرى را مى شناسم كه با اين نوع بيمارى هاى حاد و كُشنده دست و پنجه نرم مى كنند.

سه خواهش از فعالان صديق داخل و خارج حركت دارم.

اول اينكه شيوه ها و روش هاى اينگونه ترورها را شناسايى و به فعالان جوان آموزش دهند و دوم اينكه حمايتشان را از فعالانى كه به هر دليل نتوانسته اند از معرض ترورهاى بيولوژيكى در امان باشند دريغ نورزند. هزينه هاى درمان اينگونه ترورها براى امثال خدايارها از خود ترور، كُشنده تر است.

خواهش سوم من اين است كه دنبال سرنخ هاى اينگونه ترورها باشند و نگذارند اطلاعات و عوامل و بازوهاى نفوذى آن، و يا سرويس هاى دلال و جانى به راحتى آب خوردن، نفس جوان حركت را خفه كنند.

من خاطرات خوب زيادى از تركيه دارم اما اين خاطره ى تلخ را هرگز فراموش نخواهم كرد. خانواده اى در غربت وطن و به خاطر وطن و هويت و عاشقانگىِ رهايى در چنگال كثافتكاريهاى سيستماتيكِ جنايت دارد جان مى كَند و من همچنان غرق تماشا و سكوتم. با ديدن خدايار از خودم خيلى خجالت كشيدم.

از اين او را نديده ام خجالت كشيدم. از اين اينكه جنايتكاران اينگونه بى مهابا دارند فعالين ما را ترور مى كنند خشمگينم و اميدوارم شاهد اجراى عدالت در اين خصوص باشم، اميدوارم.

 محمدرضا لوایی

این مطلب را شیر کنید

Check Also

گنده لات ها، سیاست، فرهنگ و تیزی هایی برای فرو کردن -محمدرضا لوایی

به نظر می رسد فرهنگ لات و نوچه پروری بیش‌تر از آنچه یک معضل باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن