خانه / بین الملل / تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د در عفرین برای حمله به سربازان ترکیه در میان کودکان پنهان شدند

تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د در عفرین برای حمله به سربازان ترکیه در میان کودکان پنهان شدند

به گزارش خبرنگار آناتولی به نقل از منابع امنیتی در عفرین، تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د روز گذشته با پنهان شدن در میان غیرنظامیان ازجمله شماری از کودکان اقدام به پرتاب تعدادی نارنجک به سمت یگان‌های کماندوی نیروهای مسلح ترکیه مستقر در تپه‌ای به ارتفاع 1027 متر در مجاورت روستایی پاکسازی شده از لوث تروریست‌ها کردند که این حادثه باعث شهادت 11 سرباز از جمله 2 خلبان بالگرد ارتش ترکیه شده است.

منابع مذکور در باره جزئیات این حادثه به خبرنگار آناتولی اظهار داشتند:

” نیروهای مسلح ترکیه در پی شناسایی نزدیک شدن یک گروه غیرنظامی 70-80 نفره به سوی محل استقرار یگان‌های کماندوی ارتش کشور در تپه‌ای به ارتفاع 1027 متر در مجاورت روستایی پاکسازی شده از لوث تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د اقدام به شلیک تیر اخطار بر فراز کردند. تیم 16 نفره کماندوهای ترکیه برای متوقف کردند این گروه غیرنظامی که به تیر اخطار توجه نکردند و پیشروی خود به سوی کماندوها را ادامه دادند، وارد عمل شدند.

در این موقع به طور همزمان با شلیک نارنجک‌ها از میان این غیرنظامیان چند نفر از اعضای پ.ک.ک/پ.ی.د که در داخل روستا پنهان شده‌اند، به شلیک اسلحه و پرتاب راکت پرداختند. در این درگیری ابتدا 9 نفر از تیم 16 نفره کماندوهای ارتش ترکیه شهید شدند. سپس 2 خلبان بالگرد نیروی هوایی ارتش کشور که جهت کمک عازم محل وقوع حادثه شده بود، نیز به شهادت رسیدند.

غیرنظامیان در پی آغاز درگیری به سوی روستا فرار کردند. در این درگیری حدود 40 تروریست پ.ک.ک/پ.ی.د توسط کماندوهای نیروهای مسلح ترکیه از پای درآمدند. چندین نفر از تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د که در این حمله خائنانه دست داشتند نیز فرار کردند.

محل وقوع این حادثه طی چند ساعت به طور کامل از وجود عناصر تروریستی پاکسازی شده است. اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د گاه گاهی با استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی اقدام به انجام این گونه حملات می‌کنند. نیروهای مسلح ترکیه از آغاز عملیات شاخه زیتون تاکنون تدابییر و حساسیت لازم برای جلوگیری از آسیب دیدن غیرنظامیان را اتخاذ می‌کنند.

از سوی دیگر، نیروهای مسلح ترکیه درادامه پیشروی خود در منطقه عملیات شاخه زیتون با همکاری ارتش آزاد سوریه در روستاهایی که تحت کنترل خود در می آورند، تعداد زیادی مواد منفجره دست‌ساز و تله را کشف و خنثی می کنند”.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

اعتراض شدید ترکیه به توافق سازمان ملل با پ.ک.ک

ترکیه مراتب اعتراض خود نسبت به امضای «برنامه عملیاتی» سازمان ملل متحد با «فرهاد عبدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن