خانه / ایران / ترس مسئولان رژیم از حلقه انسانی اطراف ارک علیشاه + ویدئو

ترس مسئولان رژیم از حلقه انسانی اطراف ارک علیشاه + ویدئو

به دنبال انتشار خبر تشکیل حلقه انسانی در اطراف قلعه ارک، مسئولان گماشته رژیم ایران در تبریز ضمن برگزاری جلسه تأمین استان، به امید انحراف افکار عمومی، با دست‌پاچگی اقدام به تهیه و پخش فیلم از دیوارهای تخریب‌شده ارک نمودند.

به گزارش اؤیرنجی سسی، روز ۳۱ مردادماه فعالان حرکت ملی آزربایجان در ادامه اعتراضات خود نسبت به تخریب قلعه ارک، برای تشکیل حلقه انسانی در اطراف ارک فراخوان دادند. با گسترش و استقبال مردم آزربایجان از این فراخوان مسئولین گماشته نظام با دست‌پاچگی هر چه تمام جلسه تأمین استان را برای مقابله با این اقدام تشکیل دادند.

در راستای تصمیمات اخذشده در جلسه مذکور، خبرگزاری صداوسیمای استان آزربایجان شرقی رژیم، برای انحراف افکار عمومی اقدام به پخش فیلمی تبلیغاتی و کذب از دیوارهای تخریب‌شده ارک نمود. در این فیلم خبرنگار، حجت‌الاسلام محمدی از مسئولین مصلا، آبدار مدیرکل میراث فرهنگی و آجرلو سرپرست هیئت باستان‌شناسی ارک همگی تلاش دارند تا اثبات کنند بناهای تخریب‌شده قدمتی ۱۰-۲۰ ساله دارند و تمام پروژه‌های ساخت‌وساز اطراف این قلعه تحت نظارت‌های کارشناسانه انجام می‌شود.

نکته قابل‌توجه در این مسئله قدرت فضای مجازی و مقبولیت فعالین حرکت ملی در بین مردم آزربایجان است. مسئولین رژیم ایران همواره از این ارتباط و اعتماد به خشم آمده و دست‌پاچه شده‌اند.

در زمان ساخت سد بر روی حوزه آبریز دریاچه اورمیه و پل میان‌گذر آن نیز شاهد این قبیل کارشناسی‌های کذایی بودیم. مسئولین رژیم ثابت کرده‌اند که هیچ‌گونه تعهدی بر حفظ آثار باستانی و محیط‌زیست آزربایجان ندارد.

به دنبال فراخوان فعالان حرکت ملی امروز، اول شهریورماه برای اعتراض به تخریبات صورت گرفته در بنای باستانی قلعه ارک و ساخت‌وسازهای مخرب در اطراف آن، گرداگرد ارک حلقه انسانی تشکیل خواهد شد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نوید افکاری اعدام شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » حسن یونسی، وکیل خانواده افکاری، به نقل از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن