خانه / ایران / ترامپ در سخنرانی خود در ریاض «به ایران اشاره خواهد کرد»

ترامپ در سخنرانی خود در ریاض «به ایران اشاره خواهد کرد»

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید رئیس‌جمهوری ایالات متحده در جریان سخنرانی یک‌شنبه خود در جمع سران کشورهای اسلامی در عربستان سعودی، خواستار مقابله با «فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران» خواهد شد. دونالد ترامپ همچنین قرار است خواستار «اتحاد برای مبارزه علیه افراطی‌گری» شود.

آسوشیتدپرس می‌گوید در پیش‌نویس متن سخنرانی ۳۱ اردیبهشت ماه، که به رویت این خبرگزاری رسیده، آقای ترامپ خواستار آن شده تا «تمام کشورهای باوجدان در خاورمیانه در همکاری با یکدیگر، مانع فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران و بازگرداندن ثبات بیشتر به قدرت در منطقه» شوند و «برای روزی که مردم ایران صاحب دولتی پاسخگو و منصف، که حق آن‌هاست، شوند، دعا» کنند.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده بنا دارد از بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه با عنوان کـسی که دست به «جنایت‌های غیرقابل بیان علیه انسانیت» زده، نام ببرد و از ایران به عنوان کشوری که به ادامه خشونت‌ها در سوریه کمک‌ کرده، یاد کند.

ایران در کنار روسیه از مهم‌ترین حامیان بشار اسد به شمار می‌رود. تهران می‌گوید به درخواست دولت مرکزی سوریه که همچنان در سازمان ملل صاحب نمایندگی‌ست، وارد مناقشه سوریه شده‌است. حکومت ایران، در عین‌حال بارها شماری از کشورهای متحد آمریکا در منطقه، به‌طور مشخص عربستان سعودی و متحدان آن را، «عامل بی‌ثباتی» در غرب آسیا معرفی کرده‌است. عربستان سعودی، بارها تهران را متهم به دخالت در امور کشورهای عربی کرده‌است. تهران و ریاض، در شماری از نبردهای گسترده، از جمله در سوریه و یا یمن، از طرف‌های درگیر علیه یکدیگر حمایت می‌کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید رئیس‌جمهوری ایالات متحده در سخنرانی روز یک‌شنبه در ریاض از کشورهای منطقه خواهد خواست تا علیه افراطی‌گری متحد شوند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

۴۲ تن در شمال ایران به اتهام شیطان پرستی دستگیر شدند

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری مازندران گفته است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن