خانه / ایران / ترامپ: با تهدید حکومت‌های یاغی مثل ایران مواجهیم

ترامپ: با تهدید حکومت‌های یاغی مثل ایران مواجهیم

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در پاریس گفت که “حکومت‌هایی یاغی مثل کره شمالی، ایران و سوریه” برای امنیت جهان خطرناک هستند.

آقای ترامپ در نشست مطبوعاتی مشترک با همتای فرانسوی‌اش، امانوئل مکرون، گفت: “امروز با تهدیدهایی تازه از طرف حکومت‌های یاغی مثل کره شمالی، ایران و سوریه طرف هستیم. همین طور تهدید عظیمی از جانب سازمان‌های تروریستی متوجه ما است.”

دونالد ترامپ گفت با آقای مکرون درباره شیوه‌های تقویت همکاری علیه “دشمنان انسانیت” و از بین بردن ایدئولوژی، قلمرو و منابع مالی آنها مذاکره کرده است.

امانوئل مکرون هم گفت امیدوار است که همکاری‌های امنیتی بین آمریکا و فرانسه تقویت شود.

نشست مطبوعاتی آقایان ترامپ و مکرون در آستانه دومین سالگرد امضای توافق جامع هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهان برگزار شد، اما دو رهبر در صحبت‌هایشان اشاره‌ای به این موضوع نکردند.

شرکت فرانسوی توتال به تازگی در یکی از بزرگترین قراردادهای پس از توافق هسته‌ای، سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری در صنعت نفت و گاز ایران را آغاز کرده است.

نگرانی از به هم خوردن توافق هسته‌ای یا وضع تحریم‌های جدید یکی از دلایلی است که تصور می‌شود رابطه اقتصادی ایران با سرمایه‌گذاران خارجی را دشوار کرده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی نوشته است که دونالد ترامپ “به احتمال زیاد” پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تایید خواهد کرد. وزارت خارجه آمریکا باید هر ۹۰ روز یک بار اجرای توافق هسته‌ای را به کنگره گزارش دهد.

منبع: بی بی فارسی

این مطلب را شیر کنید

Check Also

قاشقایی و اونون فولکلورو

کتاب قاشقایی و اونون فولکلورو به معنی قاشقایی و فولکلورش نام کتابی ایست که توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن