خانه / ایران / تداوم قلع و قمع درختان در آذربایجان جنوبی و حمل آن به سایر نقاط ایران

تداوم قلع و قمع درختان در آذربایجان جنوبی و حمل آن به سایر نقاط ایران

تداوم قطع گسترده درختان و حمل آزادانه آن توسط کامیون ها و سایل وسایل نقلیه باری به تهدید جدی برای درختان در شهرهای مختلف آذربایجان جنوبی تبدیل شده است‌.

به گزارش گوناز تی وی، اخیرا اندک درختان حاشیه رودخانه کبیر در خرم‌دره استان زنجان نیز قطع شده اند.

بنابر منابع محلی، چوب‌هایی که در شهر زنجان و حتی ضیاءآباد بریده می‌شوند، از خرم‌دره به سمت شهرهای شمالی ایران صادر می شوند.

تاکنون مسئولین حکومت ایران در مقابل قطع بی‌رویه درختان می‌کنند و حمل آن با وسایل نقلیه باری که به وضوح و مکررا در جاده ها دیده می شوند هیچ برخوردی نکرده اند.

این در حالی است که طی دو سال گذشته قطع گسترده و بی رویه درختان از حاشیه جاده ها، جنگل ها و دشت ها بسیار بیشتر از قبل افزایش داشته است.

بر اساس تصاویری حاوی کامیون های حامل درختان بریده شده که توسط کاربران در شبکه های مجازی منتشر می شوند، قطع و حمل آزادانه درختان طی هفته های گذشته در جاده های شبستر، اتوبان تبریز-صوفیان، اتوبان کسایی و باکری نیز ادامه دارد.

البته به دلیل افزایش اعتراضات مردمی علیه قطع گسترده درختان، مسئولان حکومتی در اقدامی نمایشی و به اجبار با چند تن، آنچه که افراد قاچاقچی چوب می نامند؛ برخورد کردند! روندی که از تاراج درختان آذربایجان نکاسته است.

از بین بردن درختان یکی از عوامل اصلی بروز بحران‌های زیست محیطی گوناگون، از جمله سیل‌های ویرانگر و خشکسالی‌های بی‌سابقه و افزایش آلودگی هواست.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن